Červnová výprava do středověku v Podbrdském muzeu

11. 06. 2018 | Středočeský


Tisková zpráva ze dne 31. 5. 2018 - Jako každý rok, i letos připravilo Podbrdské muzeum na letní měsíce interaktivní výstavu, která zabaví malé i velké návštěvníky. Od 8. června se s námi můžete vypravit do středověku.

Jak se žilo v době, která skončila před více než 500 lety? Výstava EXPEDICE STŘEDOVĚK je plná interaktivních exponátů, kterých se mohou děti i dospělí dotýkat, používat je nebo si je obléci.


V galerii muzea na ploše více než 160 m2 si mohou vyzkoušet repliky brnění, slavnostních oděvů, zbraní, ražbu mincí, psaní husím brkem a ti odvážnější mohou nahlédnout i do mučírny a na vlastní kůži zakusit právo útrpné. Připravena je také figurína koně v životní velikosti, na niž mohou malí rytíři a rytířky vysednout, nebo model husitského válečného vozu. Dvorní dámy a pánové si zase mohou vyzkoušet hru na dobové hudební nástroje. Informace o době středověku můžete čerpat z doprovodných textů i pracovních listů k výstavě.


EXPEDICE STŘEDOVĚK je putovní interaktivní výstava Moravského zemského muzea. Navštívila už řadu měst a vždy bývá obohacena o něco jedinečného. V případě Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem to bude především jedinečný soubor několika desítek historických kostýmů pro děti i dospělé. Středověký oděv si tak může najednou vyzkoušet celá rodina nebo i školní třída.


Do atmosféry 15. století se na jeden den ponoří kromě muzea i celé město. Tradiční rožmitálská SLAVNOST KRÁLOVNY JOHANKY se letos uskuteční v sobotu 16. června. Historické centrum města zaplaví kejklíři, trhovci, divadlo i velkolepý rytířský turnaj na koních, kterým vyvrcholí tradiční průvod královny Johanky. Ten letošní se ponese v duchu korunovace, protože si připomínáme výročí 560 let od korunovace Johany a jejího muže Jiřího z Poděbrad českým králem. Těšit se můžete také na tradiční soutěž v běhu s kancem nebo koncert Jiřího Schmitzera. Program a podrobné informace naleznete na www.slavnostjohanky.cz.


Ve středověkém duchu se bude letos odehrávat i tradiční Muzejní noc v sobotu 23. června. Pojali jsme ji jako nocování v muzeu pro předem přihlášené děti ve věku 7 až 12 let. Stanou se organizátory i účastníky velkolepé středověké hostiny.


Výstava Expedice středověk bude přístupná po celé léto, do 23. září. Jednotné vstupné pro návštěvníky od 6 let činí 50 Kč, rodinné 150 Kč. Těšíme se na vaši návštěvu!

Za Podbrdské muzeum Mgr. Pavla Váňová Černochová

Podbrdské muzeum:
www.podbrdskemuzeum.cz, tel. 311 249 262 , pm@podbrdskemuzeum.cz
Palackého 10, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem
Slavnost královny Johanky
www.slavnostjohanky.cz – program, mapa, fotografie z minulých ročníků
fb událost: https://www.facebook.com/events/1820211548000295/ - video z loňského ročníku

Zdroj: KIS Středočeský

exportovat ›

Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!

google+

 

Agrární komora ČR obhajuje požadavky zemědělců doma i v zahraničí.

Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc., prezident AK ČR

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Kurzovní lístek

17. 01. 2019

EuroEuro25,565
DolarDolar22,446
LibraLibra28,868

zdroj: www.cnb.cz

Anketa

Agrární komora připravila pro Českou televizi 13ti dílný cyklus o našem zemědělství, který se vysílá od 5.11. do 17.12., vždy v pondělí a ve čtvrtek. Seriál

počet hlasů: 553

18. Leden
Internationale Grüne Woche více ›
23. Leden
Konference “Integrace, zemědělství, průmyslu, služeb a samosprávy” (K obnově a rozvoji českého hospodářství) více ›
26. Leden
OAK Pardubice: 17. Zemědělský ples více ›
26. Leden
1. Farmářská slavnost více ›
1. Únor
OAK Olomouc: XXIII. Agrární ples více ›
5. Únor
Integrovaná ochrana při pěstování řepky olejky - potvrzení účasti do 11.1.2019 více ›
Akce škol:
17. Leden
Den otevřených dveří na SOŠ a SOU Česká Lípa více ›
18. Leden
Den otevřených dveří - Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov pod Radhoštěm více ›
28. Únor
Ovocný strom v krajině 2019 více ›
24. Duben
Zemědělská olympiáda žáků středních škol SŠHL Frýdlant více ›
21. Červen
Mladý včelař SŠHL Frýdlant více ›


Dnes se koná 1 akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky

Copyright © 2010-2019 - AK ČR | vyroba-www.cz