EXPO v říjnu začalo i pro Lesy České republiky

InfoZprávyLesnictví a myslivost vloženo: 02. 10. 2015


1.10.2015 - Prvních čtrnáct říjnových dní je v českém pavilonu milánského EXPA k vidění expozice státního podniku Lesy České republiky.

„Děti zaujme lesní pedagogika, výroba hraček z českého olšového dřeva i naučně-zábavné hrací panely. Dospělým představíme historický vývoj českého lesnictví. Sportovně naladěné návštěvníky pozveme třeba do Libereckého kraje na Singltrek pod Smrkem, kde se podařilo přirozeně spojit běžné lesnické hospodaření s netradiční sportovní aktivitou,“ uvedl Radovan Srba, obchodní ředitel podniku Lesy ČR. Tento projekt mimo jiné ocenila v roce 2011 mezinárodní organizace IMBA, která rozvíjí terénní cyklistiku po celé planetě. Singltrek pod Smrkem byl v roce 2011 jedinou evropskou sítí stezek v lesích, která v konkurenci sedmi známých severoamerických destinací získala dané ocenění.

Na EXPU se bude podnik prezentovat také prostřednictvím lesnické pedagogiky. „Jde o způsob živé komunikace lesníků s veřejností, každoročně tak oslovíme více než sto tisíc školáků, jejich rodičů i učitelů,“ řekl generální ředitel Daniel Szórád. Podnik představí návštěvníkům výstavy také 3D model dřevěné lávky na Veveří u Brna a Brněnské přehrady, která získala v roce 2011 cenu Dřevěná stavba roku. Kromě jiného se budou promítat nové filmy o podniku Lesy ČR, které dosud nebyly odvysílány. Další prvky expozice jsou k vidění v přiloženém plánu.


Lesy České republiky hospodaří a spravují 1,2 miliony hektarů státních lesů. Jedná se o území srovnatelné s rozlohou italského regionu Trentino-Alto Adige nebo polovinou regionu Lombardia. Podnik je výjimečný tím, že hospodaří na 48 procentech výměry lesa v České republice, a to ve všech regionech. Lesní hospodářství je tak velmi rozmanité, což souvisí s geografickou členitostí našeho území. Výjimečný je v ČR mimo jiné neomezený vstup do lesů. Návštěvníci tedy mohou v lesích provozovat sportovní aktivity, ale také volně sbírat lesní plody a houby.

V Hradci Králové 1. října 2015

Mgr. Eva Jouklová
Tisková mluvčí Lesů ČR, s. p.Poznámky pro editory:

Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,2 miliony hektarů lesního majetku, tedy šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR. Pečuje o více než 39 tisíc kilometrů vodních toků, tedy přibližně o třetinu délky vodních toků a bystřin v ČR.

Lesy ČR jsou držiteli osvědčení v systému PEFC, a to na celé výměře spravovaného lesa. Uvedené osvědčení je dokladem, že LČR v lesích hospodaří v souladu se schválenými standardy trvale udržitelného hospodaření.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz