22. ročník SOBĚSLAVSKÉ RŮŽE ve znamení proutí

InfoZprávyZemědělstvíRostlinná výroba vloženo: 16. 11. 2016


Dne 10. 11. 2016 proběhl v Kulturním domě města Soběslavi již 22. ročník floristické soutěže s názvem Soběslavská růže.
Do soutěže se mohli přihlásit jednotlivci i tříčlenná družstva ze všech typů středních škol se zahradnickým zaměřením. Našeho floristického klání se zúčastnilo 9 škol z celé České republiky: SOŠ VMZ a JŠ České Budějovice, SŠHL Frýdlant - pracoviště Hejnice, ISŠ Jesenice u Rakovníka, SOŠTZ Lovosice, ČZA Mělník, SOŠSZ Praha, SOU Sedlčany, VOŠ a SZeŠ Tábor, SŠŘ a ZŠ Soběslav.

Každý účastník vytvořil v průběhu soutěžního dne tři floristické práce. Zadání úkolů jsou každoročně zveřejněna v propozicích soutěže na webových stránkách školy již začátkem června.

Letošní téma bylo velmi atraktivní: POCTA PROUTÍ. A skutečně proutí bylo spojujícím prvkem všech disciplín. V prvním soutěžním úkolu studenti vázali dárkovou kytici v proutí, ve druhém vytvořili trvalé aranžmá do proutěné nebo proutím zdobené nádoby a ve třetím úkolu vznikaly floristické fantazie na téma “Pocta proutí a kráse květin”.

Výkony soutěžících hodnotila odborná porota ve složení: paní Hana Kindelmannová Šebestová - mistr florista, čtyřnásobná mistryně České republiky ve floristice, Ing. Augustin Kotil – majitel Květinového ateliéru AUGUSTIN v Třeboni a Hana Bělohlávková - mistr florista, majitelka Květinové síně Kouřim. Kritéria pro hodnocení soutěžních prací byla stejná jako v minulých ročnících. Porotci sledovali výtvarné a estetické pojetí, technické provedení a výstižné vyjádření tématu. Nedodržení technického zadání úkolu mnohdy posunulo dolů ve výsledkové listině i esteticky velmi zdařilé práce.

Výsledky tohoto floristického klání dopadly velmi pozitivně pro, ČZA Mělník (3.místo), SOŠ SZ Praha (2. místo), SŠŘ a ZŠ Soběslav (1. místo). Tímto jsem již prozradila umístění družstev- škol. O první příčky v kytici se podělili Novotná Kateřina 1. místo, Soběslav; Mäsiariková Denisa 2. místo, Praha; Trnková Lenka  3. místo, Soběslav. V nádobě se na 3. místě umístil z domácí školy Hrouda Filip, na 2. místě Babková Markéta z Mělníka a 1. místo Červenková Aneta též z Mělníka. Ve fantazii si vyaranžovali 3. místo Babková Markéta - Mělník, 2. místo Kettner Petr - Praha, 1. místo Jínová Michala - Praha. Celkové pořadí jednotlivců se odvíjelo od předchozích úspěchů a sečtených bodů. Na 3. místě se umístila Markéta Babková - Praha, na 2. místě Hrouda Filip - Soběslav a na 1. místě Novotná Kateřina.

Slavnostního předávání cen vítězům se zúčastnili zástupci Krajského úřadu v Českých Budějovicích a Městského úřadu v Soběslavi. Tito významní hosté se ujali předávání cen, za které se sluší poděkovat naším sponzorům.


Sponzory soutěže byly:
Jihočeský kraj, Lázně Bechyně, s.r.o., Fontea a.s., Veselí n/L., Pekárna DK, Open, s.r.o. Jindřichův Hradec, VESCO, s.r.o., mlýn Veselí nad Lužnicí, Mezinárodní testování drůbeže, s.p., Ústrašice, TRIO, s.r.o., Soběslav, Drogerie N+N, s.r.o., Soběslav, Ing. Zdeněk Prejza, Soběslav, TUBI ITALIA BOHEMIA, s.r.o., Kámen, ČSOB, a.s., Plzeň, Ing. Mgr. Pavel Kastner, Forestina, s.r.o., Střelské Hoštice, Goldim, s.r.o., Soběslav, Elektro štěch, s.r.o., Veselí nad Lužnicí, B + J Power, s.r.o., Tábor,G + H Plus, s.r.o., Borkovice.


Závěrem bychom chtěli vyjádřit poděkování pracovníkům Kulturního domu města Soběslavi za ochotu a vstřícnost při přípravě soutěže i následné výstavy soutěžních prací.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz