8.6.1 Technika a technologie pro lesní hospodářství - Lesnická nástavba traktoru - ochranné prvky

InfoDotaceProgram rozvoje venkova 2014 až 2020Opatření M08 vloženo: 27. 01. 2017


Lesnická nástavba traktoru – ochranné prvky (doplnění k tiskové zprávě ze dne 13.10.2016)

23.1.2017 - V Programu rozvoje venkova na období 2014–2020 je v operaci 8.6.1 Technika a technologie pro lesní hospodářství poskytována podpora na traktory pouze s lesnickou nástavbou, jejíž součástí musí být mj. ochrana obsluhy proti padajícím předmětům a před vnikajícími předměty.

Na základě častých dotazů sdělujeme, že za adekvátní ochranu obsluhy se pro účely operace 8.6.1 považuje venkovní rám a drátěné sítě pro ochranu zadního skla a bočních skel (nepožadují se na dveřích traktoru).

Jako ochrana obsluhy proti padajícím předmětům se neuznává pouhý ochranný oblouk za stanovištěm obsluhy, jako ochrana před vnikajícími předměty se neakceptuje pouhá bezpečnostní fólie na sklech.

Novější verze ze dne 13.10.2016 ke stažení


8.6.1 Technika a technologie pro lesní hospodářství - Lesnická nástavba traktoru - ochranné prvky

V Praze dne 13. října 2016 - V Programu rozvoje venkova na období 2014 - 2020 je v operaci 8.6.1 Technika a technologie pro lesní hospodářství poskytována podpora na traktory pouze s lesnickou nástavbou, jejíž součástí musí být mj. ochranný rám.

Požadavky na tyto ochranné prvky lesnické nástavby jsou definovány nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 167/2013 ze dne 5. února 2013 o schvalování zemědělských a lesnických vozidel a dozoru nad trhem s těmito vozidly, podle něhož musí být traktor určený k vykonávání lesnických prací nebo k tažení lesnických přípojných vozidel nebo zařízení vybaven nejen ochrannou konstrukcí chránící obsluhu v případě převrácení (tzv. ROPS - Roll - Over Protective Structures; ISO 3471:2008), ale i ochrannou konstrukcí chránící obsluhu proti padajícím předmětům (tzv. FOPS - Falling Object Protective Structures; ISO 8083:2006) a ochrannou konstrukcí chránící obsluhu před vnikajícími předměty (tzv. OPS - Operator Protective Structures; ISO 8084:2003).


Aby bylo možné kabinu nebo ochranný rám prohlásit za ochrannou konstrukci podle ROPS, FOPS i OPS, musí být schválen (homologován) Ministerstvem dopravy. Při kontrole příjemce podpory proto bude ze strany SZIF požadován dokument prokazující schválení ochranné konstrukce (pokud tato skutečnost nevyplývá z technického průkazu nebo osvědčení, předkládá se technická dokumentace vozidla nebo kopie osvědčení o schválení typu).


Ze znění příslušných standardů vyplývá, že např. tzv. ochranný oblouk za sedadlem řidiče (splňující pouze standard ROPS) nemůže plnit požadavky podle FOPS (nechrání obsluhu proti padajícím předmětům) ani podle OPS (nechrání obsluhu proti pronikajícími předměty, protože není doplněn odpovídající drátěnou sítí, bezpečnostním sklem nebo polykarbonátovou výplní).


Státní zemědělský intervenční fond
Oddělení metodiky projektových opatření
rozvoje venkova

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz