InfoKomodityBurzovní zpravodajství

Ceny ropy rostou kvůli klesajícím zásobám paliva v USA

10. 07. 2018

Cena ropy vzrostla ve středu v reakci na zprávu ohledně poklesu amerických zásob paliva. Surová ropa WTI s dodávkou v srpnu se obchodovala na úrovni 74,60 USD za barel v 1:01 AM ET (05:01 GMT), což představuje nárůst o 0,62 %.

Futures ropy Brent s dodávkou v září, které se obchodují v Londýně, vzrostly o 0,49 % na 78,14 do-laru za barel. Mezitím Shanghai WTI futures s dodávkou v září se v úterý nezměnila a zůstala na hodnotě 505,6 juanů za barel.

Americký ropný institut (API) zveřejnil v úterý zprávu, ve které oznámil, že zásoby ropy v USA klesly o 4,5 milionu barelů týdně. Zásoby benzínu a destilátů, ke kterým patří motorová nafta a topný olej, byly také nižší, uvedl API.

Očekává se však, že obchodní dopad na tyto zprávy bude nižší, jelikož trhy v USA jsou ve středu uzavřeny z důvodu svátku Den nezávislosti.

Stále je ale potřeba věnovat pozornost sankcím USA proti velkému vývozci ropy Íránu, jelikož ne-dávné zprávy naznačovaly, že americká vláda chce od listopadu odstoupit od dohody o vývozu ropy z Íránského trhu.

V reakci na to íránský prezident Hassan Rouhani v úterý řekl, že je "nepředstavitelné, aby v bu-doucnu mohly všechny producentské země vyvážet svůj přebytek ropy a Írán nikoliv."

Vyšší produkce ze Saúdské Arábie, Ruska a Spojených arabských emirátů spolu s rostoucím vývo-zem USA kompenzují výpadek produkce v Libyi, Venezuele a Íránu, řekl Roberto Friedlander, ve-doucí obchodování ze společnosti Seaport Global Securities.

"Cena WTI ropy by se měla pohybovat v rozmezí mezi 68 až 71 dolarů za barel. Jsem ale optimista a věřím, že trh uvidíme dříve na úrovni $ 62 až $ 63, než 80 dolarů," řekl.
V úterý Libyjská národní ropná korporace (NOC) ohlásila, že v pondělí z důvodu vyššího zatížení v přístavech Zueitina a Hariga, došlo k celkovým ztrátám ve výši 850 000 bpd (barelů denně). Důvo-dem vyššího zatížení bylo uzavření východních polí a přístavů.


Vojtěch Slovák, analytik 4.7.18

Zdroj: Barchart.com, Investing.com, Bloomberg.com

NENECHTE SI UJÍT ŽÁDNOU Z NOVINEK, ANALÝZ A OBCHODNÍCH TIPŮ TÝMU PRIMSTOCK. SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU, TWITTERU A LINKEDIN

Agrární komora ČR obhajuje požadavky zemědělců doma i v zahraničí.

Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc., prezident AK ČR

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Kurzovní lístek

26. 03. 2019

EuroEuro25,760
DolarDolar22,752
LibraLibra30,078

zdroj: www.cnb.cz

Anketa

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Akce AK:
26. Březen
Vlastnické a užívací vztahy k půdě jako cesta k usnadnění restrukturalizace zemědělských podniků více ›
26. Březen
226. Žofínské fórum - Současnost a perspektiva českého zemědělství více ›
29. Březen
Mezinárodní soutěž žáků oborů Malíř a Opravář zemědělských strojů více ›
29. Březen
Veselý dvorek - Ovčácký den na SOU více ›
30. Březen
Ukliďme příkopy více ›
30. Březen
Cyklus odborných přednášek a ukázek více ›
Akce škol:
28. Únor
Ovocný strom v krajině 2019 více ›
27. Březen
Pozvánka na soutěž středních zemědělských škol „Zemědělec - Krajinář“ - soutěž s ekologickou tématikou více ›
20. Duben
Jarní prodejní trhy 2019 více ›
24. Duben
Zemědělská olympiáda žáků středních škol SŠHL Frýdlant více ›
15. Květen
Jízda zručnosti s traktorem a vlekem více ›


Dnes se konájí 3 akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky

Copyright © 2010-2019 - AK ČR | vyroba-www.cz