Česká republika je partnerskou zemí lesnické výstavy KWF v Bavorsku

InfoZprávyLesnictví a myslivost vloženo: 28. 04. 2016


27.4.2016 - Česká republika bude od 9. do 12. června v bavorském Rodingu partnerskou zemí sedmnácté lesnické výstavy KWF (Kuratorium für Waldarbeit und Forsttechnik).

České lesnické hospodaření bude prezentovat státní podnik Lesy ČR. Stánek České republiky umístili pořadatelé hned vedle výstavní plochy Bavorských státních lesů. Na konferenci, která je součástí výstavy, vystoupí rezortní odborníci i hlavní představitelé evropských státních lesů. O činnosti, prioritách i vizích podniku Lesy ČR promluví generální ředitel Daniel Szórád. „Nabídka partnerství nás velmi potěšila. Výstava se koná jednou za čtyři roky a patří k prestižním akcím v oboru,“ řekl a pokračoval: „V naší expozici popíšeme cestu podniku k udržitelnému lesnickému hospodaření. Zaměříme se na ochranu přírody i myslivost. Zmíníme také podporu veřejných projektů a dlouholetou spolupráci s organizacemi či spolky, jako je například Klub českých turistů či Český svaz ochránců přírody“.

Na KWF výstavě i konferenci si lesníci tradičně vyměňují zkušenosti, čeká je 500 vystavovatelů, moderní lesnická technika i desítky praktických ukázek. Výstavu navštíví kolem 50 tisíc návštěvníků.

Státní podnik Lesy ČR byl založen v roce 1993. Hospodaří na 1,2 milionech hektarů lesa. Má přibližně 3 300 zaměstnanců. Kromě těžby dřeva, která v současné době činí sedm a půl milionu metrů krychlových za rok podnik obnovuje přibližně čtrnáct tisíc hektarů lesů a spravuje 38 tisíc kilometrů drobných vodních toků. Česká republika je podobně jako Německo pokryta lesy z více než jedné třetiny. Jde o 2,6 milionů hektarů lesa, v Německu to je 11,4 milionů hektarů. Dalšími významnými majiteli lesních pozemků jsou v České republice kromě státu také soukromí vlastníci, města, obce a církve.

V Hradci Králové 27. dubna 2016

Mgr. Eva Jouklová
Tisková mluvčí Lesů ČR, s. p.
Tel.: 725 257 900
E-mail: jouklova@lesycr.cz

Poznámky pro editory:

Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,2 miliony hektarů lesního majetku, tedy šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR. Pečuje o více než 39 tisíc kilometrů vodních toků, tedy přibližně o třetinu délky vodních toků a bystřin v ČR.

Lesy ČR jsou držiteli osvědčení v systému PEFC, a to na celé výměře spravovaného lesa. Uvedené osvědčení je dokladem, že LČR v lesích hospodaří v souladu se schválenými standardy trvale udržitelného hospodaření.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz