Čeští lesníci z podniku Lesy ČR se setkali v Hradci Králové

InfoZprávyLesnictví a myslivost vloženo: 22. 04. 2016


21.4.2016 - Téměř devět set českých adjunktů, revírníků, lesních správců, krajských ředitelů a dalších lesníků z podniku Lesy ČR se ve středu 20. dubna setkalo v královéhradeckém Aldisu s vedením podniku, dozorčí rady i ministerstva zemědělství v čele s ministrem Marianem Jurečkou.

Čeští lesníci z regionů se v tomto složení potkali s vedením podniku od dubna 2014, kdy nastoupil nový management, poprvé. „Považujeme za důležité informovat kolegy o našich záměrech a plánech i událostech či změnách spojených s výrobně-technickými, správními, ekonomickými, právními a dalšími agendami,“ uvedl Daniel Szórád, generální ředitel státního podniku Lesy ČR. Setkání s moravskými lesníky se uskuteční 13. června ve Zlíně.

Kromě lesnických témat, o nichž podnik opakovaně informuje na webových stránkách, byla řeč například o změnách v oblasti právní, marketingové či personální agendy. Například sazba za právní služby byla před nástupem nového managementu o desítky procent vyšší. „Snížili jsme ji o 35 až 41 procent, nyní hradíme 1700 Kč za hodinu. Významnou část právní agendy ale převzali od advokátních kanceláří naši interní podnikoví právníci. Ti mají v současné době nejvíce práce se spory v rámci církevních restitucí,“ informoval generální ředitel Szórád. Posun nastal i v oblasti marketingu. „Podporujeme společensky potřebné aktivity. Prostředky poskytujeme například Klubu českých turistů, Českému svazu ochránců přírody, Svazu postižených civilizačními chorobami, Asociaci lesních školek, dobrovolným hasičům a dalším organizacím,“ pokračoval Daniel Szórád. Lesy ČR mají od loňského roku také Koncepci strategického rozvoje podniku na roky 2015 až 2019. „Tento materiál nám dává jisté možnosti, ale i závazky. Patří mezi ně například sociální program, který jsme v roce 2015 zahájili,“ pokračoval Szórád. Více než 40 lesních správ tak loni zaměstnalo 170 sezónních pracovníků do té doby evidovaných na úřadech práce. Letos by mělo sezónní práci v lese získat až 280 nezaměstnaných. „Jak zaznívá v rezortu, podnik v současné době plní ve státních lesích roli dobrého hospodáře a je zodpovědným lídrem v oboru. Také veřejnost získává větší důvěru k Lesům ČR. Lesnická témata jsou diskutována veřejně a otevřeně, a to vůči všem – bez rozdílu. To je příznivý posun,“ konstatoval ministr Marian Jurečka.

V Hradci Králové 21. dubna 2016

Mgr. Eva Jouklová
Tisková mluvčí Lesů ČR, s. p.

Poznámky pro editory:

    Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,2 miliony hektarů lesního majetku, tedy šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR. Pečuje o více než 39 tisíc kilometrů vodních toků, tedy přibližně o třetinu délky vodních toků a bystřin v ČR.
    Lesy ČR jsou držiteli osvědčení v systému PEFC, a to na celé výměře spravovaného lesa. Uvedené osvědčení je dokladem, že LČR v lesích hospodaří v souladu se schválenými standardy trvale udržitelného hospodaření.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz