EUROPA CUP 2016

InfoZprávyZemědělstvíRostlinná výroba vloženo: 06. 04. 2016


Ve dnech 8. a 9. dubna 2016 se v italském Janově uskuteční evropský šampionát profesionálních floristů EUROPA CUP 2016, který každé čtyři roky vyhlašuje mezinárodní floristická organizace FLORINT. Tato organizace sdružující jednotlivé národní floristické asociace a svazy Evropy pořádá soutěže EUROPA CUP již od roku 1967. Poslední dva ročníky je odehrály v roce 2007 v slovinském Velenje a mimořádně zdařilá soutěž v roce 2011 v Haviřově, kde ji spolu se statutárním městem Havířov spoluorganizoval Svaz květinářů a floristů ČR. Na této soutěži obsadil tehdejší český reprezentant Jaromír Kokeš důstojné osmé místo.

Soutěž EUROPA CUP slouží k setkávání a vzájemnému porovnání zručnosti a kreativity floristů z jednotlivých evropských zemí, zároveň je zdrojem různých floristických inovací a prezentuje floristiku jako obor a profesi široké veřejnosti.


Na soutěž EUROPA CUP 2016 nominovala valná hromada Svazu květinářů a floristů ČR jako reprezentanta svazu a České republiky Ing. Kláru Franc Vavříkovou, na základě jejího vítězství v nominačním ročníku Mistrovství floristů ČR – Dečínská kotva.


Mezi Klářiny nejvýznamnější profesní úspěchy patří titul absolutního vítěze floristické soutěže Rosa pragensis v roce 2013, 2. místo v celkovém pořadí na mezinárodní floristické soutěži Brněnská růže, 2. místo v celkovém pořadí na Mistrovství SR ve floristice – Victoria regia, obojí v roce 2014, titul Mistr florista 2014 za první místo v kategorii senior na 43. Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva a 2. místo na soutěži Svatební kytice roku2015.


Asistentem Kláry Franc Vavříkové bude při soutěži EC 2016 Ing. Jiří Martinek, Ph.D. – proděkan Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně, který je zkušeným pedagogem, floristou a hodnotitelem domácích i zahraničních floristických soutěží.


Na soutěži EUROPA CUP 2016 se utká s 22 dalšími floristy z celé Evropy v šesti soutěžních úkolech. Soutěžní disciplíny zahrnují květinovou přízdobu Fiatu 500 pro slavnostní květinový průvod, svatební kytici nebo dekoraci pro nevěstu jedoucí na svatbu na legendárním vozítku Vespa, květinové ztvárnění výkladu obchodu světoznámého italského módního návrháře pánské konfekce, zhmotnění květinového posezení pro dva na jarním pikniku v horách obklopujících Janov a kytici ze šedesáti růží. Poslední soutěžní úkol je tajný a soutěžící dostanou jeho zadání až na slavnostním galavečeru, kde ho na pódiu před diváky zhotoví a kde budou v závěru i vyhlášeni vítězové celé soutěže.


Účast Kláry Franc Vavříkové na jedné z nejprestižnějších světových floristických soutěží by nebyla možná bez podpory následujících partnerů a sponzorů: Svaz květinářů a floristů ČR, Klia, Preciosa Ornela a.s., Semo a.s., Florasis spol. s r. o., Středočeský kraj, Město Sázava, Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně a Ideas 4 seasons.


Mediálními partnery české reprezentace jsou časopis Floristika a deník Právo.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz