InfoVzděláváníPoradenství

FAO spustilo novou geoinformační platformu

27. 07. 2020

24.7.2020 - FAO v úterý spustilo v rámci iniciativy Hand-in-Hand novou online platformu, která umožnuje zobrazení statistických informací zaměřených na zemědělství, socioekonomické ukazatele, přírodní zdroje a potraviny ve spojení s globálními mapovými podklady.

Platforma má umožnit za pomoci dostupných vědeckých důkazů činit v zemědělském sektoru lepší rozhodnutí - zejména v návaznosti na budování odolných potravinových systémů v období po COVID-19.

Jak uvedl generální ředitel FAO “Geoinformační a zemědělská data nám mohou dát do rukou silný nástroj na integrovaný přístup, zohledňující dlouhodobá data ale i aktuální trendy a příležitosti“. Platforma je součástí iniciativy Hand-in-Hand, která má urychlit zemědělskou transformaci a pomoct plnit Cíle udržitelného rozvoje. Je otevřená pro všechny. (Info Agro, FAO, Reliefweb)

Globální spolupráce pro vymýcení AMP

FAO a OIE (Světová organizace pro zdraví zvířat) spojily síly proti Africkému moru prasat. Tato choroba prasat v poslední době graduje a způsobuje velké ztráty v jejich populaci (má až 100% úmrtnost) a drastické ekonomické ztráty. AMP je rozšířený již v 51 zemích světa, proto organizace založily iniciativu, která má pomoci v boji s AMP. Proti AMP neexistuje dosud žádné očkování a snadno se šíří, proto je minimalizace mezinárodního přenosu jednou z priorit iniciativy. Dále se soustředí na vědecký výzkum, nastavení mezinárodních standardů a včasnou komunikaci a sdílení informací mezi státy. Výpadky v produkci vepřového masa mají velké důsledky pro farmáře i spotřebitele, jelikož vepřové maso je nejkonzumovanější maso na světě (UN News, Euromeat, FAO).

Spolupráce s businessem je klíčem pro zdravou výživu

FAO a GAIN (Globální aliance pro lepší výživu) se shodly, že pro efektivní transformaci potravinových systémů je rozhodující spolupráce se soukromým sektorem. V návaznosti na krizi spojenou s COVID-19 je jasné, že nový systém musí být odolný a udržitelný, proto se všechny strany (zemědělci, firmy i vlády) musí aktivněji zapojit. FAO přikládá posílení spolupráce se soukromým sektorem, včetně zemědělců, velký význam (FAO, 7/2020).

Ing. Martina Nádvorníková

Odbor zahraničně obchodní spolupráce, MZe

+420 221 814 623

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Anketa

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Akce AK:
7. Srpen
FLORIA LÉTO 2020 více ›
8. Srpen
Zahradou s odborníkem – Letničky více ›
15. Srpen
Lesní slavnosti, Landartová stezka, ochutnávka z regionálních pivovarů více ›
20. Srpen
FLORA OLOMOUC 2020 – letní etapa více ›
20. Srpen
LETNÍ ZAHRADNICKÉ TRHY 2020 více ›
Akce škol:
15. Červen
Víno 6 regionů více ›
17. Září
Květinová show více ›


Dnes se konájí 2 akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2020 - AK ČR | vyroba-www.cz