Hospodářský výsledek Lesů ČR za rok 2015 činí před zdaněním 6,49 miliard korun

InfoZprávyLesnictví a myslivost vloženo: 12. 04. 2016


11.4.2016 - Neauditovaný hospodářský výsledek státního podniku Lesy České republiky dosáhl v roce 2015 před zdaněním 6,49 miliard korun.

Lesy ČR dosáhly v loňském roce nižší hospodářský výsledek před zdaněním než za rok 2014. „Rozdíl v hospodářském výsledku je způsobený primárně změnou stavu rezerv v jednotlivých letech,“ vysvětlil ekonomický ředitel Karel Buchta. Podnik za rok 2015 vykázal neauditovaný hrubý zisk před zdaněním ve výši 6,49 miliard korun. „Loňský rok byl z pohledu řízení lesnických činností poměrně náročný. Významně se v porovnání s minulými lety navýšily objemy vytěženého kalamitního a kůrovcového dříví, lesům neprospělo abnormální sucho a složitý byl i vývoj cen dříví na trhu,“ zmínil generální ředitel Daniel Szórád. V provozních aktivitách podnik dosáhl v roce 2015 velmi podobného výsledku hospodaření jako v roce 2014. Navzdory nižšímu meziročnímu objemu těžeb o 3,4 procenta klesl výsledek hospodaření jen o 1,6 procenta. „To znamená, že i při poklesu těžeb a celkově nepříznivém cenovém vývoji dříví promítajících se do poklesu tržeb, podnik úměrně snižoval své náklady,“ dodal ekonomický ředitel Lesů ČR Karel Buchta.

Za vlastní výrobky a služby podnik utržil v roce 2015 celkem 11,84 miliardy korun. Těžba činila 7,7 milionů metrů krychlových dřeva. Do státního rozpočtu podnik odvedl v roce 2015 ze svých zisků téměř 8,3 miliardy korun. V posledních třech letech tak Lesy ČR přispěly státu více než 20,7 miliardami korun – v roce 2014 to bylo 6,5 miliard korun a v roce 2013 šest miliard korun. „V letošním roce plánujeme odvod ve výši 5,6 miliard korun,“ uvedl ekonomický ředitel podniku Karel Buchta.

V Hradci Králové 11. dubna 2016

Mgr. Eva Jouklová
Tisková mluvčí Lesů ČR, s. p.

Poznámky pro editory:

Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,2 miliony hektarů lesního majetku, tedy šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR. Pečuje o více než 39 tisíc kilometrů vodních toků, tedy přibližně o třetinu délky vodních toků a bystřin v ČR.


Lesy ČR jsou držiteli osvědčení v systému PEFC, a to na celé výměře spravovaného lesa. Uvedené osvědčení je dokladem, že LČR v lesích hospodaří v souladu se schválenými standardy trvale udržitelného hospodaření.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz