Intenzívní kontroly SZPI dále zjišťují v obchodní síti falšované mléčné výrobky z dovozu

InfoZprávyPotravinářstvíKvalita vloženo: 05. 08. 2016


05. 08. 2016 - Vzhledem k velkému počtu zjištění falšovaných mléčných výrobků z dovozu Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) pokračuje v intenzívních kontrolách tohoto segmentu na tuzemském trhu. Typickým způsobem falšování je snížení podílu tzv. sušiny a tuku v sušině. Mléčný tuk je nejnákladnější složkou výrobku a snížení jeho podílu o několik procent zásadně mění charakter potraviny. Je-li skutečný podíl sušiny nebo tuku v sušině mléčného výrobku nižší, než kolik uvádí výrobce na obalu, jedná se klamání spotřebitele. Při aktuálních kontrolách inspekce zjistila následující šarže nevyhovujících mléčných výrobků:

PRÉSIDENT Rondelé Noix de Dordogné - Čerstvý sýr s vlašskými ořechy z kraje Dordogne - s označením data použitelnosti do  26/07/16, distributor: Lactalis CZ, s.r.o., země původu: Francie. Výrobce uvedl podíl sušiny 45%, ale laboratorní analýza potvrdila pouze 42,6%. Výrobek se nacházel v distribuci společnosti Penny Market s.r.o.

LIGHT PHILADELPHIA SMETANOVÝ SÝR - s označením data použitelnosti do  10.08.2016, prodávající: ALIMPEX FOOD a.s., země původu: Německo. Výrobce uvedl podíl tuku v sušině 38,5%, laboratorní analýza ale potvrdila pouze 28,7%. Výrobek se nacházel v distribuci společnosti Tesco Stores ČR a.s.

Tvaroh ochucený žampiony - s označením data použitelnosti do 07. 07., prodávající: Kaufland Česká republika v.o.s., země původu: Německo. Výrobce uvedl podíl tuku v sušině 40%, laboratorní analýza ale potvrdila pouze 36,5%. Výrobek se nacházel v distribuci společnosti Kaufland Česká republika v.o.s.

Camembert Royal Loubek - s označením data minimální trvanlivosti do 21/06/2016, prodávající: LAKTOIMEX spol. s r.o., Praha. Výrobce uvedl podíl sušiny 63%, ale laboratorní analýza potvrdila pouze 45,3%. Výrobek se nacházel v distribuci společnosti AHOLD Czech Republic, a.s.

Cheesy Singles witth Cheddar, 200 g, Tavený sýr se sýrem Cheddar - s označením data minimální trvanlivosti do 19. 06. 2016, výrobce: Bonifaz Kohler GmbH D-88161 Lindenberg, země původu: Německo. Výrobce uvedl podíl sušiny 49%, ale laboratorní analýza potvrdila pouze 47,3%. Výrobek se nacházel v distribuci společnosti BILLA, spol. s r. o.

S kontrolovanými osobami inspekce zahájí správní řízení o uložení pokuty. Vzhledem k trvale neuspokojivým výsledkům kontrol mléčných výrobků z dovozu bude SZPI i nadále držet vysokou intenzitu kontrol tohoto segmentu.

Zpracoval: Mgr. Pavel Kopřiva - tiskový mluvčí, tel.: +420 542 426 633  

Více zde

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz