Jednání představenstva AK ČR 15.7.2020

InfoZprávyAgrární komora ČR vloženo: 17. 07. 2020


První jednání nového představenstva, se uskutečnilo ve středu 15. července v zasedací místnosti AK ČR v Praze. Jednání se zúčastnil ministr zemědělství Miroslav Toman, náměstek pro řízení sekce zemědělství a potravinářství Jindřich Fialka a náměstek pro řízení Sekce pro fondy EU, vědu, výzkum a vzdělávání Pavel Sekáč. Dalším hostem byl předseda představenstva PGRLF Vladimír Eck. Zástupce AK ČR v Bruselu představil prezentaci k budoucí podobě SZP a Zelenou dohodu.

Jednání představenstva v předminulém týdnu předcházelo jednání nového prezidia, kde došlo k rozdělení oblastí působení nově zvolených viceprezidentů. V rámci jednání představenstva byla představena a zvolena nová tajemnice úřadu Gabriela Dlouhá. Nový prezident AK ČR informoval přítomné o činnosti úřadu komory a výsledcích jednání, která proběhla od jeho zvolení. Hosté z MZe a přítomné představenstvo se shodli, že budoucí nastavení Společné zemědělské politiky (SZP) musí být jednoduché, jednotné a zemědělci musí mít jistoty, že budou mít dostatečnou finanční podporu. Na zemědělce jsou totiž kladeny mnohem větší požadavky na ochranu životního prostředí a přírodních zdrojů.

Mezi další témata, které diskutovalo představenstvo AK ČR a přítomní hosté patřila Novela zákona o potravinách a tabákových výrobcích a její návrh, který neprošel v minulých týdnech ve 3. čtení sněmovnou a vrátil se do 2. čtení Vzhledem k probíhající společenské i politické diskuzi je možné, že budou načíst další návrhy. Přítomné představenstvo a hosté se shodli na společném prosazování zákonných opatření k narovnání obchodních vztahů v rámci odběratelsko-dodavatelské vertikály a aktivnímu přispívání zvyšování zastoupení tuzemských potravin v obchodní síti a veřejném stravování. Evropská komise navíc informovala, že dosavadní návrh je v rozporu s evropskými pravidly jednotného trhu.

Dalším důležitým tématem bylo rychlé řešení přejezdů zemědělské techniky po silnicích I. Třídy. Díky podpoře Ministerstva zemědělství bude pro letošní sklizeň platit výjimka obecné povahy jako v loňském roce.

Ředitel úřadu Václav Suchan přítomným členům představenstva a předsedovi dozorčí rady zhodnotil dosavadní průběh letošního hospodaření AK ČR.

V návaznosti na změny vyplývající ze složení nového představenstva bude nezbytné prověřit a aktualizovat složení komoditních rad a komisí při AK.

Ing. Gabriela Dlouhá, Ph.D., tajemnice AK ČR

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Od nového rámce SZP, který projednávají bruselské instituce v realitě pro Českou republiku, očekávám:

- počet hlasů: 106

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2020 - AK ČR | vyroba-www.cz