Kolo a zahrada je skvělá kombinace. Podzimní Flora přilákala 26 tisíc návštěvníků

InfoZprávyZemědělstvíRostlinná výroba vloženo: 05. 10. 2015


Na kole mezi zahradami. Takové bylo hlavní motto letošní poslední, podzimní etapy zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc. Během čtyř dnů prošlo branami Výstaviště Flora Olomouc 23,5 tisíce platících návštěvníků. Včetně držitelů čestných a volných vstupenek se návštěvnost podzimní Flory vyšplhala zhruba na 26 tisíc lidí, což je asi o tři tisíce více než vloni.

Letošní, jubilejní 20. ročník celonárodní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc - podzimní etapa, nad kterým opět převzal záštitu ministr zemědělství Marian Jurečka, doplnily už tradičně oblíbený festival gastronomie a nápojů Olima a také Podzimní zahradnické trhy. Motto podzimní Flory znělo tentokrát Na kole mezi zahradami a v tomto duchu se nesla i hlavní expozice v největším pavilonu A. Návštěvníci se tak ocitli v typické české či moravské venkovské krajině spojené se zahrádkařením, kterou obětaví drobní pěstitelé často objíždějí právě na svých bicyklech. To vše zkrášleno špičkovým ovocem a zeleninou od nejlepších tuzemských producentů - členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR. Přístavba pavilonu A pak patřila společné expozici Českého zahrádkářského svazu s ovocem, zeleninou, prodejem burčáku a vín, výstavkou hub a mykologickou poradnou, nabídkou včelařských produktů a pomůcek a také vyhledávaným poradenstvím.


Na galerii pavilonu potěšily návštěvníky oblíbené Dny moravských vín s řízenými degustacemi vedenými zkušenými odborníky-sommeliéry. V sobotu ve 13 hodin pak byly na scéně Samba u palmového skleníku vyhlášeny výsledky 12. ročníku Grand Prix ovocných destilátů Flora košt. Letos se do soutěže přihlásilo 361 vzorků z nejrůznějších koutů Čech, Moravy i Slezska, což znamenalo druhý nejbohatší ročník v dějinách této soutěže. Mezi vítězi v jedenácti kategoriích si nejčestnější místo nalezla předloňská hruškovice brazilského „paliče“ Marcela Alveze. „O této soutěži jsem se dozvěděl díky mé rodině kolem mého přítele Jožky z pálenice v Petrově. Jen díky němu tu teď jsem,“ usmíval se z pódia spokojený vítěz a k samotnému úspěšnému vzorku dodal: „Nejdůležitější je mít dobré ovoce. Ten rok bylo výborné, což je základ. Kvalitní zařízení je také důležité, ale ovoce je to hlavní. Hrušky jsou stoprocentně z Česka, ale příště možná dovezeme něco i z Brazílie,“ smál se pan Marcelo Alvez, jenž svým vítězstvím dodal tradičnímu Flora koštu vpravdě mezinárodní a celosvětový punc.


Nejen on si však z podzimní Flory odnesl ocenění za svou produkci. Své ceny převzali také ovocnáři a zelináři a předány byly rovněž diplomy v nejprestižnějších kategoriích: Pohár ředitele Výstaviště Flora Olomouc získal předseda Zelinářské unie Čech a Moravy Ing. Jaroslav Zeman za dlouholetou spolupráci při výstavách Flora Olomouc, cenu předsedy představenstva společnosti Výstaviště Flora Olomouc Svaz školkařů Ovocnářské unie ČR za svou krásnou expozici na letošní podzimní Floře a pohár primátora Statutárního města Olomouc za stejný přínos Ministerstvo zemědělství ČR.


Na letošní podzimní Floře byly rovněž prezentovány výsledky soutěží prestižních potravinářských značek kvality Klasa, Regionální potravina Olomouckého kraje a Výrobek OK. Ceny si odnesly mimo jiné třeba Dubická vepřová klobása či pivo Gustav z Pivovaru Litovel.
Nejbližšími velkými akcemi pořádanými v areálu Výstaviště Flora Olomouc budou koncert legendární kapely Olympic v pavilonu A (16. října) a pak oblíbená výstava moderního životního stylu Bydlení a Moderní žena 2014 ve dnech 14. a 15. listopadu.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz