Kontroly podmíněnosti v roce 2016

InfoDotaceCross Compliance vloženo: 18. 03. 2016


15. 3. 2016 - U podmínek kontrol podmíněnosti nedochází pro rok 2016 k mnoha změnám. Na základě novely nařízení vlády č. 50/2015 Sb., o stanovení některých podmínek poskytování přímých plateb zemědělcům a o změně některých souvisejících nařízení vlády, byla provedena změna nařízení vlády týkající se pravidel podmíněnosti č. 309/2014 Sb., o stanovení důsledků porušení podmíněnosti poskytování některých zemědělských podpor, v několika málo bodech.

U podmínek standardů dobrého zemědělského a environmentálního stavu půdy (DZES) došlo k rozšíření seznamu dusík vázajících plodin pro standard č. 6 v souladu s podmínkami EFA ploch (§ 18 NV č. 50/2015 Sb.).

Bylo provedeno rozšíření krajinných prvků chráněných prostřednictvím podmínek standardů o krajinný prvek mokřad.

U povinných požadavků na hospodaření bylo doplněno legislativní vymezení požadavků welfare zvířat pro sladění s postupy u národních kontrol.

Při vyhodnocování kontrolních zjištění může být nově zohledněno, zda k případnému porušení nedošlo při provádění vědecké nebo výzkumné činnosti nebo zkušebnictví. Porušení z uvedeného důvodu řádně doložené se nezapočítává do celkové míry porušení. Za prokazatelné doložení lze považovat předložení písemného dokumentu např. smlouvu o projektu nebo potvrzený projektový záměr, jehož součástí jsou příslušné aktivity.

Příručka Průvodce zemědělce Kontrolou podmíněnosti platný pro rok 2016

Vzhledem k tomu, že pro tento rok nastalo v oblasti Kontroly podmíněnosti malé množství změn, nebude příručka Průvodce zemědělce Kontrolou podmíněnosti, kterou jsou zemědělské veřejnosti představována aktuální pravidla a podmínky kontrol podmíněnosti pro daný rok, publikována v obvyklé tištěné formě nebo na nosičích CD.

Příručka je pro rok 2016 zveřejněna pouze v textové verzi - neobsahuje grafickou a jazykovou úpravu.

Metodicky v rámci příručky došlo k rozšíření výčtu požadavků, které představují přímé nebezpečí pro zdraví lidí nebo zvířat podle čl. 99 odst. 2 nařízení (EU) č. 1306/2013. Jedná se zejména o požadavky z oblasti welfare zvířat, u kterých zanedbání péče může představovat vážné následky a dále standardu dobrého zemědělského a environmentálního stavu, který řeší ochranu povrchových nebo podzemních vod při manipulaci se závadnými látkami.

V příručce je uvedeno s předstihem upozornění pro žadatele na změnu požadavků evidence a označování zvířat PPH 7/5 a 8/4 - včasnost hlášení do ústřední evidence - s účinností od 1. 1. 2017. Chovatelem bude muset být hlášeno narození zvířat pověřené osobě do 7 dnů ode dne označení zvířete a hlášen jejich úhyn, ztráta, utracení, přemístění do 7 dnů ode dne, kdy k události došlo.

Přílohy

Průvodce zemědělce Kontrolou podmíněnosti platný pro rok 2016 (PDF, 3 MB)

ZMĚNOVÝ LIST k příručce Průvodce zemědělce kontrolou podmíněnosti platný pro rok 2016 (DOC, 53 KB)

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz