Krása a historie: v Olomouci během podzimní Flory opět rozkvete pět památek

InfoPoradenstvíAkce, konference a seminářePozvánky vloženo: 25. 09. 2015


Vznešenost a nádhera staré architektury snoubená s krásou a svěžestí květinových aranžmá. Takový je projekt Rozkvetlé památky, který po úspěchu dvou předchozích ročníků znovu doprovodí podzimní etapu celonárodní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc 2015. Ta se na stejnojmenném výstavišti bude konat od 1. do 4. října, květinová výzdoba v pěti vybraných význačných pamětihodnostech hanácké metropole však vydrží zhruba ještě o týden déle.

Krásná květinová aranžmá budou k vidění od 1. října v olomouckých kostelech sv. Mořice, sv. Michala, Panny Marie Sněžné, Zvěstování Páně a v kapli sv. Jana Sarkandra. „Podzimní etapa Flory sice končí 4. října, květinová výzdoba v památkách však vydrží déle, přibližně do 10. října,“ uvedl garant projektu Rozkvetlé památky Ondřej Gibala z Výstaviště Flora Olomouc.


O květinová aranžmá se podle jeho slov postará stejně jako vloni pět různých týmů floristů s mezinárodním zastoupením. „V chrámu sv. Mořice to bude tým Slovenskej asociácie kvetinárov a floristov, u sv. Michala Klára Franc Vavříková ze společnosti Henri Design s.r.o., Sázava a tým Střední zahradnické školy Ostrava. Kostela Panny Marie Sněžné se ujme tým floristů z Mendelovy univerzity v Brně a studenti Střední školy zemědělské a zahradnické Olomouc. Kapli sv. Jana Sarkandra nazdobí Jarmila a Petra Pejpalovy a tým Floraservis Praha. Kapucínský kostel Zvěstování Páně pak zkrášlí tým domácích floristů z Výstaviště Flora Olomouc,“ vyjmenoval Gibala.


Atraktivnost celého projektu ještě zvýrazní fakt, že se Rozkvetlé památky letos dokonce hned čtyřikrát „potkají“ s věhlasným Podzimním festivalem duchovní hudby. Jeho čtvrtý koncert se totiž uskuteční v sobotu 3. října v chrámu sv. Michala, pátý v úterý 6. října u sv. Mořice a závěrečný šestý v sobotu 10. října v chrámu Panny Marie Sněžné. Navíc floristé již dopředu nazdobí svatého Michala, kde se ve středu 30. září uskuteční druhý koncert festivalu s uměleckým přednesem v podání Marka Ebena. „To by mohl být opravdu velice pěkný zážitek pro všechny milovníku umění,“ věří Gibala a k dalším koncertům s květinovou výzdobou podotýká: „Sice není dopředu nikdy jisté, zda květinová výzdoba skutečně vydrží tolik dní, tedy v tomto případě do 10. října, ale uděláme pro to vše. Byla by to krásná tečka za oběma souběžnými akcemi,“ uvažuje Ondřej Gibala.


Projekt Rozkvetlé památky 2015 se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky, Ministerstva kultury ČR, hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila, primátora Olomouce Antonína Staňka a olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera. Jeho realizátorem je akciová společnost Výstaviště Flora Olomouc.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz