InfoZprávyZemědělstvíRostlinná výroba

Květinářské a floristické dny Svazu květinářů a floristů 2017 v Českých Budějovicích

18. 01. 2017

Svaz květinářů a floristů ČR pořádalve dnech 13. a 14. ledna již tradiční Květinářské a floristické dny 2017. Tentokrát se konaly v Českých Budějovicích na Střední odborné škole veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky. V dopoledním programu vystoupila nejdříve Ing. Klára Franc Vavříková a sdělila své dojmy z evropské floristické soutěže EUROPA CUPu 2016v italském Janově. Její povídání vhodně doplnil video-dokument o tomto mistrovství, natočený mediálním partnerem české reprezentace, vydavatelstvím ProfiPress s.r.o.

Následovala velmi zajímavá, a ze strany přednášejících velmi odborně podaná, přednáška o elektronické evidenci tržeb. Diskuze k této problematice byla velmi dlouhá, ale přínosná pro všechny zúčastněné členy, jak květináře, tak i floristy. Zde je na místě ocenit přístup Ing. Lukáše Kozáka z Ministerstva financí, a zároveň si postesknout, proč takových ochotných, vstřícných, a současně velmi profesionálních úředníků není na ministerstvech a dalších státních orgánech více.

Odpoledne následovala členská schůze SKF ČR. Na programu bylo velké množství bodů. V úvodu si členové uctili minutou ticha památku šlechtitele RNDr. Jana Černého, našeho dlouholetého člena, ale i bývalého primátora statutárního města Havířova Ing. Zdeňka Osmanczyka, se kterým SKF dlouhodobě spolupracoval na květinářských a floristických akcích.

Členové zhodnotili uplynulý květinářský a floristický rok. Zprávu o činnosti přednesl předseda SKF ČR Ing. Jiří Horák. Prezentací o floristickém semináři pro učitele a studenty, uskutečněného z prostředků MZe v rámci dotací pro NNO jej doplnila Ing. Klára Franc Vavříková a svým předběžným přehledem k loňské statistice v produkci a dovozu květin přispěl i místopředseda SKF ČR Ing. Petr Nachlinger.

Následovaly přehled hospodaření svazu za rok 2016, bilance akcí, přehled získaných národních dotací, návrhy plánu činnosti a rozpočtu na letošní rok. Letošní členská schůze volila poprvé své orgány na tři roky. Do předsednictva byli zvoleni za Květinářskou sekci: Ing.Zuzana Hladká, Ing. Petr Nachlinger, Ing. Jiří Valtera a Ing. Jiří Horák a za Floristickou sekci Ing. Klára Franc Vavříková, Ing. Ondřej Štěpánek a Pavel Hruška.Do tříčlenné revizní komise přítomní členové zvolili Ing. Jakuba Švandu, Ing. Marcelu Nachlingerovou a Jarmilu Pejpalovou.

Součástí členské schůze byla i konstruktivní diskuze členů ohledně uskutečněných, nebo připravovaných projektů a akcí. Členská schůze udělila čestné členství Ing.Václavovi Joštovi, Ing. Emilovi Kostkovi a Ing. Evě Duškové za jejich mimořádný přínos pro náš obor. Na závěr jednání bylo přijato usnesení.

Po ukončení členské schůzi se konalo první zasedání nově zvoleného předsednictva SKF ČR. Za předsedu byl zvolen Ing. Jiří Horák, místopředsedou za květinářskou sekci Ing. Petr Nachlinger a místopředsedkyní floristické sekce se stalaIng. Klára Franc Vavříková.

Druhý den se konala exkurze do Zahradnického centra Ferenčík v Českých Budějovicích, které patří do Sdružení Zahradnických center. Navštívili jsme také Zahradnictví Bauernöpl v Kaplici. Shlédli jsme jednak produkční zahradnictví, kde se pěstují jak květiny, ale i okrasné stromy a keře, ale také prodejnu nedaleko od centra Kaplice. Poděkování patří oběma firmám, které nám návštěvu umožnily. Jednalo se o velmi zdařilé Květinářské a floristické dny a věřím, že se líbily i všem zúčastněným. Ti co nepřijeli, mohou litovat!

Agrární komora ČR obhajuje požadavky zemědělců doma i v zahraničí.

Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc., prezident AK ČR

videa ›

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Kurzovní lístek

23. 04. 2019

EuroEuro25,745
DolarDolar22,896
LibraLibra29,775

zdroj: www.cnb.cz

Anketa

Zúčastníte se voleb do Evropského parlamentu ve dnech 24.-25.5.2019

počet hlasů: 288

Akce AK:
23. Duben
Seminář chov drůbeže 2019 více ›
24. Duben
14. ročník Zemědělské olympiády žáků středních škol více ›
24. Duben
Potravinářský trh Jičín (Potravina a potravinář roku Královehradeckého kraje) více ›
24. Duben
Vzdělávací kurz pro odborné lesní hospodáře - Písek více ›
24. Duben
Řádná volební valná hromada Okresní Agrární komory Olomouc více ›
24. Duben
Zemědělská olympiáda žáků středních škol více ›
Akce škol:
24. Duben
Zemědělská olympiáda žáků středních škol SŠHL Frýdlant více ›
24. Duben
Den otevřených dveří více ›
24. Duben
Vernisáž a výstava projekčních prací více ›
27. Duben
Jarní prodejní trhy 2019 více ›
30. Duben
Jak na marketing zemědělské školy - 1. workshop více ›


Dnes se koná 1 akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky

Copyright © 2010-2019 - AK ČR | vyroba-www.cz