InfoVzděláváníAkce, konference a seminářeMateriály

Materiály ze semináře k dopadům sucha na krajinu ze dne 30.9.2019.

01. 10. 2019

Seminář byl koncipován jako navazující cyklus tří přednášek. V rámci první přednášky byla představena podstata změny klimatu a z ní plynoucí příčiny sucha, způsob jeho monitorování a krátkodobé aktuální předpovědi, i očekávaný vývoj v následujících desetiletích. Přednáška bude z velké části postavena na portálu www.intersucho.cz.
Druhá prezentace byla věnována dopadům sucha na výnosy vybraných polních plodin spojených s průběžnou prognózou výnosů a možnostem jak se na suchá období adaptovat. Oporou přednášky je prakticky postavený portál www.vynosy-plodin.cz.

Přednášková část semináře byla zakončena prezentací obsahující návod, jak se do monitorování sucha a jeho dopadů zapojit, jak čerpat a využívat benefity formou exaktní předpovědi počasí a jak se stát součástí zemědělské komunity snažící se o eliminaci účinků sucha jak praktickou, tak i výzkumnou cestou.


Nedílnou součástí semináře byla diskuze s účastníky směřující nejen k výměně informací, ale také k získání podnětů jak mohou být vědecké poznatky přiblíženy praxi a naopak jak má věda reagovat na praktické zkušenosti zemědělců v naší krajině.


Seminář byl ukončen závěrečným shrnutím, ve kterém byly stručně definovány jeho hlavní závěry. Mezi lektory vystoupili přední odborníci z MENDELU v Brně, prof. Z. Žalud, doc. P. Hlavinka, a Mgr. M. Bláhová.


Představena byly i publikace AK ČR „Zemědělské sucho v ČR – vývoj, dopady a adaptace“, kterou bude v autorském kolektivu prof. Ing. Zdeňka Žaluda, Ph.D. a kol. volně distribuovat i AK ČR od konce října 2019.

Prezentace ke stažení:

Monika Bláhová

Zdeněk Žalud

Petr Hlavinka

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Anketa

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

25. Září
FLORIA PODZIM - BONSAJE 2020 více ›
25. Září
AKCE ZRUŠENA: Manažerský večer zemědělců, potravinářů a venkova Kraje Vysočina s odborným seminářem více ›
30. Září
Odborný seminář PK ČR - Aktuální novinky z oblasti potravinářské legislativy více ›
30. Září
Odborný seminář PK ČR - Aktuální novinky z oblasti potravinářské legislativy více ›
30. Září
Zaměstnávání cizinců v zemědělství více ›
Akce škol:
9. Říjen
Regionální výstava ovoce a dny otevřených dveří více ›
10. Prosinec
Vánoční výstava více ›


Na dnes není v kalendáři žádné akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2020 - AK ČR | vyroba-www.cz