Ministr zemědělství Jurečka na veletrhu v Berlíně: Podnikáme řadu kroků na podporu zemědělského exportu

InfoZprávyPotravinářstvíKvalita vloženo: 15. 01. 2016


15.1.2016 – Odborníkům i veřejnosti je určen mezinárodní veletrh potravinářství, zemědělství a zahradnictví Internationale Grüne Woche (IGW) 2016, který dnes začal v Berlíně. Výstavy, která se poprvé konala před 90 lety, se tradičně s národní expozicí účastní i Česká republika. Pro vystavovatele je účast na IGW prestižní záležitostí, často je místem setkávání nejvyšších představitelů agrárního sektoru zemí západní, střední i východní Evropy.

„Jsem přesvědčen, že mezinárodní veletrhy a výstavy jsou jedinečnou příležitostí pro prezentaci firem, rozvoj obchodních vztahů a získání nových obchodních partnerů. Svojí účastí na nich se snažím hledat proexportní možnosti a zprostředkovat následná jednání. Ostatně na Ministerstvu už jsme v této věci podnikli řadu kroků. Zřídili jsme pozice zemědělských diplomatů pro klíčové země, podíleli jsme se a podílíme na prezentaci českých potravinářských firem v zahraničí a účastníme se veletrhů i v mimounijních zemích,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka, který si dnes veletrh v Berlíně prohlédl.

V expozici České republiky pod patronací Ministerstva zemědělství vystavuje například firma Indiana, s.r.o., která se specializuje na výrobu sušeného masa, Farma rodiny Němcovy zakládající si na čistě přírodních produktech a jeden z nejvýznamnějších producentů ovocných destilátů ve střední Evropě Rudolf Jelínek, a.s. (přehled všech vystavovatelů z ČR v příloze).

Stánek MZe je místem jednání zahraničních delegací, setkání se zástupci zahraničních a domácích firem, zástupců veletržních správ, marketingových agentur, svazů a organizací činných v agrárním a potravinářském sektoru. Návštěvníci zde mohou získat různé publikace, zejména aktualizovanou verzi katalogů kontaktních adres resortu zemědělství v ČR a kontaktních adres výrobců v potravinářském průmyslu.

Letošního veletrhu Internationale Grüne Woche se účastní zhruba 1600 vystavovatelů ze 70 zemí, každoročně ho navštíví více než 415 tisíc návštěvníků.

Výstava je zaměřena v oblasti potravinářství na prezentaci gastronomie, na čerstvé produkty, ryby, maso, mléčné výrobky, výběr vín z různých zemí, piva a alkoholické nápoje. Internationale Grüne Woche představuje také nové trendy v potravinářství a biopotraviny. Součástí výstavy je lesnictví a myslivost, přehlídky hospodářských zvířat, prezentace zahradnictví a květinářství. Partnerskou zemí veletrhu je pro letošní rok Maroko. Česká republika byla partnerskou zemí v roce 2005.Hynek Jordán
tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství


INTERNATIONALE GRÜNE WOCHE BERLÍN (15. - 24. 1. 2016)MINISTERSTVO ZEMĚDĚLSTVÍ

Firmy vystavující pod záštitou MZe:

INDIANA s.r.o.
Na Lysině 25
147 00 Praha 4
www.jerky.at
Firma se specializuje na výrobu sušeného masa (vepřové, hovězí, krůtí i kuřecí), které má mnoho příznivců, především mezi sportovci a lidmi vyznávajícími zdravý životní styl. Výrobní závod byl jako jeden z prvních schválen pro vývoz do EU. Je to jediný závod certifikovaný pro vývoz do USA.

Ing. PAVEL CVRČEK
Lhota pod Libčany 147
503 27 Lhota pod Libčany
www.rakytnik.eu
Rakytníkové, brusinkové a borůvkové produkty.

FARMA RODINY NĚMCOVY
Netín 78
594 44 Radostín nad Oslavou
www.farmanemcova.cz
Farma zakládající si na čistě přírodních produktech. Od roku 2007 patří k farmě i mini mlékárna, která produkuje jogurty, tvaroh a mléko, vše v ekologických obalech. K dalším prodávaným produktům patří maso, masné výrobky, ovoce a zelenina.

KOLÁČKOVA PEKÁRNA, s.r.o.
Paříkova 910/9
190 00 Praha 9
www.zitnychleb.cz
Pekárna se soustřeďuje výhradně na 100% žitné pečivo z kvásku. Chléb vyrábí tradičním způsobem, třístupňovým vedením kvásků, pečením na tvrdou kůrku a do měkka propečenou, vláčnou střídu. Pečivo je vyráběno ve slané i sladké variantě.

POLABSKÉ MLÉKÁRNY, a.s.
Dr. Kryšpína 510
290 16 PODĚBRADY
http://www.milko.cz
Tradiční a jeden z nejvýznamnějších výrobců tvarohů a tvarohových výrobků v ČR. Výrobní program je zaměřen na výrobu tvarohů, čerstvých ovocných a zeleninových tvarohů, tvarohových dezertů a pomazánek. Všechny produkty známé pod značkou MILKO jsou prodávány nejen ve spotřebitelském, ale i v gastro a průmyslovém balení.

PRECIMAT s.r.o.
Peter Maté
Josefská 420
691 42 Valtice
www.trdelniky.net
Firma se zabývá výrobou trdelníků různých příchutí. Prezentuje se na výstavách a veletrzích a na řadě kulturních akcí a slavnostech.

RUDOLF JELÍNEK, a.s.
Razov 472
763 12 Vizovice
www.rjelinek.cz
Firma založená v roce 1894 patří mezi nejvýznamnější producenty ovocných destilátů ve střední Evropě a je známá hlavně výrobou slivovice. Sortiment tvoří řada ovocných destilátů (hruškovice, třešňovice, meruňkovice, jablkovice), tradiční borovička (destilát z jalovce), ochucená plum vodka, bylinné a ovocné likéry, griotka a brandy. Mezinárodní známost získala firma díky výrobě kosher bílé a zlaté slivovice, kterou exportuje zejména do USA, Kanady, Izraele, JAR, Austrálie a na Nový Zéland. Kosher vyrábí na základě certifikátu od Orthodox Union, New York.

Firmy vystavující pod záštitou SZIF:

CUKRÁŘSTVÍ U BERÁNKŮ
Purkyňova 20
411 17 Libochovice
www.cukrarstviuberanku.cz
Cukrářství dbá na ruční zpracování sladkostí. Zaměřuje se na dorty, zákusky i vánoční cukroví. Výroba začíná ručním hnětením těsta a končí krémy pouze ze šlehačky a pudingu, bez použití tuku.

DESIGNFOODS, s.r.o.
Kozinova 279/5
789 01 Zábřeh
www.konzervovani.cz
Manufaktura na zavařování masových lahůdek, zpracovaného ovoce a plodin využívá recepty z 20. let 20. století, které lehce upravuje pro dnešního spotřebitele.

LAHŮDKY FAJN
Hradiště 9
415 01 Teplice
www.lahudkyfajn.cz
Lahůdky Fajn se orientují na výrobu lahůdek – chlebíčků, pomazánek a salátů. V roce 2011 byla rozšířena o výrobu smažených lupínků.

LC ROSA
Ostrov nad Oslavou 85
594 45 Ostrov nad Oslavou
www.lc-rosa.cz
Firma funguje na trhu 12 let. Produkuje bylinné čaje z atestovaných bylin vysoké kvality, u kterých je kladen důraz na dobu sběru, způsob sušení a uskladnění.

LUBOMÍR JANHUBA
Záuličí 144
742 66 Štramberk
www.aronieprozdravi.cz
Podnik vyrábí produkty z aronie lisováním za studena (pouze z aronie i ze směsi plodin s aronií). Zakládá si na původu plodin, aronie pochází z Podbeskydska, květy černého bezu z Podbeskydska a Poodří, divoké brusinky z lesů východní Evropy.

MARMELÁDY ŠAFRÁNKA
Čtyřkoly 107
257 22 Čerčany
www.marmeladysafranka.cz
Firma vyrábí marmelády, džemy a čatní bez použití chemie a pektinu. Ovoce a zelenina pochází od lokálních pěstitelů v biokvalitě, citrusy jsou z biofarmy na Sicílii. V nabídce mají také delikatesy z chřestu. Romana Šafránková byla oceněna jako Nejlepší řemeslný výrobce marmelád na světě a její výrobky získaly v roce 2015 dvojitou zlatou medaili na Světovém marmeládovém mistrovství ve Velké Británii.

NEBE V HUBĚ
Mírová 57
357 47 Krásno
www.nebevhube.info
Sortiment zahrnuje sušenou nesířenou zeleninu a ovoce, koření a čaje. Krásenské čajování, jak se čajové produkty jmenují, jsou vyráběny podle vlastních receptur s převažující chutí a vůní použitého sušeného ovoce. Směsi tvoří různé druhy plodů a dužin bez použití ibišku. Neobsahují konzervační látky, sladidla, ani přídavná barviva. Po zalití se rozvine typická vůně a chuť použitého ovoce, které se po vypití čaje může zkonzumovat.

PIVOVAR PERMON
Komenského 77
356 01 Sokolov
www.pivopermon.cz
Vařit pivo začali v pivovaru v roce 2006. Pět let poté prošel proces i místo modernizací a rekonstrukcí a město Sokolov pivovaru udělilo právo várečné. Permon produkuje tradiční, nepasterizovaná a nefiltrovaná piva i pivní speciály.

SUPREMUS, spol. s r.o.
Na Stráni 1121/36
795 01 Rýmařov
www.fructusterrae.cz
Džemy firmy jsou vyráběny pouze z jesenického ovoce a cukru, bez přídavku vody, náhražek a barviv.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz