Ministr zemědělství oceňoval výrobce značkou KLASA na Žofíně

InfoZprávyPotravinářstvíKvalita vloženo: 14. 12. 2015


11. prosince 2015 – V rámci slavnostního setkání výrobců kvalitních a regionálních potravin v paláci Žofín ministr zemědělství Marian Jurečka spolu s ředitelem Státního zemědělského intervenčního fondu Martinem Šebestyánem předali certifikáty KLASA osmi oceněným výrobcům.

V současné době je značkou KLASA oceněno 1111 výrobků od 224 producentů.

Nově oceněnými výrobky jsou:
Sazovická klobása
Výrobce: HSP FOOD, s.r.o.
Oceněný produkt Sazovická klobása se vyznačuje vysokým obsahem masa. Je výjimečná svou vyváženou chutí a neobsahuje lepek, proto je vhodná i pro osoby s bezlepkovou dietou.
Společnost HSP FOOD vznikla v roce 2003 a sídlí v obci Sazovice u Zlína. Zabývá se kompletní uzenářskou výrobou a vychází z tradičních i nových postupů při výrobě masných produktů a uzenářských specialit.

ČERSTVÉ MLÉKO Z FARMY
Výrobce: Zemědělská výroba Milknatur, a.s.
Čerstvé mléko z farmy je neodstředěné mléko s obsahem tuku až 4 %, které je šetrně pasterované, čímž jsou
v mléku zachovány jeho smyslové i kvalitativní vlastnosti.
Zemědělská výroba Milknatur je regionální farmou s mlékárnou na Plzeňsku. Soustřeďuje se na produkci a zpracování čerstvého mléka. Farma přikrmuje své krávy švýcarským přírodním doplňkem za účelem zvýšení imunity zvířat. Díky svému vlastnímu chovu a zpracovaní si kontrolují kvalitu od prvovýroby až ke konečnému zákazníkovi.

Indická pánev z prsních řízků – přidej smetanu, Italská pánev z prsních řízků – přidej smetanu
Výrobce: Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Polotovary Indická a Italská pánev mají vysoký obsah kuřecího masa. Na jejich výrobu je použito kuřecí maso z prsních řízků, které je důkladně marinováno a není třeba ho již dále dochucovat.
Příprava těchto novinek je velmi jednoduchá a vyžaduje pouze osmažit či podusit maso na pánvi za přidání sladké smetany.
Drůbežářský závod Klatovy je druhým největším zpracovatelem kuřecího masa a výrobce uzenin z kuřecího masa v České republice. Historie firmy se píše od roku 1966.
Zpracovávaná drůbež pochází výhradně z českých uzavřených chovů.
Společnost má vlastní výkrm živých kuřat a vlastní porážku.

Česneková pomazánka, Zbojnický salát
Výrobce: Lahůdky u Cábů s.r.o.
Česneková pomazánka je vyráběna z vysoce kvalitní majonézy s tekutými žloutky. Majonéza spolu se 45% taveným sýrem a českým česnekem dodává pomazánce nezaměnitelnou chuť a jemnou konzistenci.
Druhý nově oceněný výrobek Zbojnický salát obsahuje měkký salám, který je vyráběn výhradně z vepřového masa. Jedinečnost salátu spočívá ve sladko-pikantní chuti, která je dána pečlivě zvolenou směsí zeleniny obohacenou o feferonky.
Lahůdky u Cábů jsou čistě rodinná firma, založená v roce 1992 ve Křemži pod Kletí. Společnost si snaží udržet stálou kvalitu a standard původních receptur. Specializují se především na český trh a české řetězce.

Kája šunka výběrová, Valašské párečky
Výrobce: MP KRÁSNO, a.s.
Výběrová šunka Kája se zaměřuje na dětské zákazníky a je pojmenovaná po uličníkovi, který je vyobrazen na obale výrobku. Oceněná šunka obsahuje 87 % vepřové kýty, je bez lepku a obsah soli má do 2 %. Výborné šťavnaté Valašské párečky klobáskového typu vynikají svojí chutí, která je charakteristická a příjemná po uzení a po použitém koření.
MP KRÁSNO je moderní značkou, která vychází z valašských tradic a ctí poctivé řeznické řemeslo.
Sídlo společnosti je ve Valašském Meziříčí a historie průmyslového zpracování masa se zde datuje již od roku 1895. V sortimentu jsou jak tradiční uzenářské produkty, krajové valašské speciality, tak i výrobky sledující nejnovější spotřebitelské trendy.

Goudová pomazánka
Výrobce: Procházka, a.s.
Goudová pomazánka má vysoký obsah kvalitního sýru gouda. Jedinečnou chuť jí dodává majonéza s vysokým obsahem řepkového oleje a vajec, dochucená je česnekem, solí a petrželkou.
Společnost Procházka produkuje kvalitní lahůdkářské výrobky pod značkou PAPEI. Mezi široké portfolio výrobků této firmy se řadí například majonézy, pomazánky, rybí výrobky včetně uzených ryb, vařená vejce, dlouhá vejce, tekuté a sušené vaječné hmoty a v neposlední řadě i kvalitní masné výrobky.

Májka s brusinkami, Májka se zeleným pepřem
Výrobce: Slovácká Fruta, a.s.
Oceněné výrobky Májka s brusinkami a Májka se zeleným pepřem patří mezi novinky z širokého sortimentu oceněné společnosti. Výrobky v moderním skleněném obalu jsou připraveny z pečlivě vybraných surovin a s vyšším obsahem masa, bez přidaných aromat a barviv. Oba výrobky potěší milovníky paštik s hrubší texturou.
Slovácká Fruta je tradičním českým výrobcem potravin z Kunovic na Uherskohradišťsku. Firma, která je součástí známé potravinářské společnosti Hamé, se specializuje zejména na výrobu masozeleninových a zeleninových kojeneckých výživ, chlazených hotových jídel
a nově oceněných trvanlivých paštik.

Dekor bok, Šunkové rolky s křenem, Bůčkový závin speciál
Výrobce: VÁHALA a spol. s r.o. výroba a prodej masných a lahůdkářských výrobků
Dekor bok je vyrobený z libových bůčků bez kůže a povrch je ozdoben černým pepřem. Ručně připravované Šunkové rolky jsou lehkou šťavnatou svačinkou s lahodnou chutí křenové pomazánky a aspiku.
Dozlatova zauzená masná specialita Bůčkový závin má atraktivní rýhování na bocích a je vhodná pro použití do rautů či obložených mís.
Rodinná společnost Váhala byla založena v roce 1933. Zaměřuje se na výrobu šunky s vysokým obsahem masa, klobás, párků, špekáčků, aspikových výrobků, salátů, pomazánek a dalších.
V nabídce se rovněž zachovaly výrobky, jako vepřové maso ve vlastní šťávě nebo věhlasná paštika ve skle, se kterými tato firma začínala a které jsou stále velmi oblíbené u zákazníků.

Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF

Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 1111 produktů od 224 českých a moravských výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz