Ministr zemědělství předával certifikáty KLASA v Českých Budějovicích

InfoZprávyPotravinářstvíKvalita vloženo: 26. 08. 2016


České Budějovice, 25. srpna 2016 – Stejně jako v předchozích letech proběhlo již tradičně v Pivovarské zahradě českobudějovického výstaviště slavnostní předávání certifikátů KLASA.
Z rukou předsedy Senátu Milana Štěcha, ministra zemědělství Mariana Jurečky a ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu Martina Šebestyána převzalo ocenění celkem devět producentů. V současné době je značkou KLASA označeno 1062 výrobků od 219 výrobců.

Nově oceněnými výrobky jsou:


Sedlácké tyčinky se sádlem
Výrobce: HAVLÍK OPAL spol. s r.o.
Oceněný výrobek Sedlácké tyčinky se sádlem v sobě snoubí to nejlepší z originálních tyčinek Havlík se sýrem a solí, ochucené škvařeným vepřovým sádlem. Křupavá tyčinka je vhodná jako běžná domácí pochoutka nebo jako pečivo při rautech a studených kuchyních.
Společnost HAVLÍK OPAL se zaměřuje na výrobu sýrových trvanlivých tyčinek. První trvanlivé tyčinky se sýrem a solí byly vyrobeny již v roce 1994 a  stále zůstávají oblíbenou pochoutkou spotřebitelů napříč Českou republikou. Při jejich výrobě jsou použity nejmodernější technologie a výhradně lokální suroviny.


Selský jogurt bílý, Klasik bílý jogurt
Výrobce: OLMA, a.s.
Při vývoji jogurtů Klasik a Selský vycházela OLMA z moderních výrobních trendů a požadavků českého zákazníka. V obou výrobcích jsou jako suroviny použity mléko a mléčná bílkovina pouze českého  původu. Jogurt  Klasik  se  řadí  do  kategorie  středně  tučných  jogurtů  s  průměrným obsahem tuku 2,7 %. Selský jogurt má pak obsah tuku mírně vyšší, průměrně 5 %.
OLMA je předním výrobcem mléčných výrobků. Nabízí široké portfoli o produktů od jogurtů, čerstvých mlék, smetan, másel, sýrů, dětských jogurtů až po výrobky v BIO kvalitě. V nedávné době  zařadila  společnost  mezi  své  výrobky  také  sýr  s  bílou  plísní  na  povrchu  Olmín.

POLÉVKOVÁ Hluboce zmrazená zelenina
Výrobce: AGRO Jesenice u Prahy a.s.
Směs se  skládá z drobných řezů zeleniny - brokolice,  kedlubny  spolu  s hráškem, růžičkami květáku, pórku a zelených fazolek. Má vyvážené nutriční složení a jedinečnou chuť. Více jak devadesát procent použitých surovin je vyrobeno z české zeleniny.
Společnost AGRO Jesenice u Prahy intenzivně hospodaří jihozápadně od Prahy  a zaměstnává 145 pracovníků. Mrazírenský závod produkuje zhruba 13 000 tun mražené zeleniny za rok.

Veka omládková, Štrůdlík s jablky
Výrobce: BEAS, a.s.
Oceněný výrobek Veka omládková je charakteristický podstatným podílem pšeničného omládku v receptuře. Do těsta se tak dostane větší množství předem prokvašené mouky, které pečivu dodává výraznější chuť a aroma, větší objem a delší trvanlivost. Štrůdlík s jablky má velké množství jablečné náplně, jejíž podíl činí až 66 %.
Výrobce  BEAS  podniká  na českém  trhu  již  25  let.  Svým  zákazníkům  nabízí  bohatou  škálu pekařských a cukrářských produktů. V loňském roce firma otevřela novou moderní pekárnu v Choustníkově Hradišti v oblasti Podkrkonoší, kde spojili nejmodernější průmyslové technologie s tradiční pekařskou výrobou.

Bylinkový čaj Letní
Výrobce: BYLINY Mikeš s.r.o.
Bylinkový čaj Letní je vyroben podle vlastní originální receptury bez použití aromat a dalších pomocných látek. Čaj má zlatavou barvu a specifickou vyváženou chuť s chladivými tóny máty a citronu.
V současné  době  se  firma  BYLINY  Mikeš  řadí  mezi  největší  společnosti  v České  republice, zabývající se nákupem, prodejem a zpracováním bylin. Společnost působí na tuzemském trhu a úspěšně  spolupracuje i  se  zahraničními  partnery. Zpracované  léčivé  rostliny  jsou  určeny především pro výrobu čajů, významnou surovinou jsou ale také pro lihovary a potravinářství.

Farmářský jogurtový nápoj borůvkový, Farmářský jogurtový nápoj čoko-višeň,
Farmářský jogurtový nápoj meruňkový
Výrobce: FARMERS spol. s r.o.
Farmářský jogurtový nápoj borůvkový, meruňkový a čoko-višeň jsou zakysanými ochucenými mléčnými  výrobky  z  pasterovaného  mléka  s  přirozeným  obsahem  živin.  Všechny  oceněné jogurtové  nápoje  se  vyrábí  z  mléka  vlastního  chovu  krav  pasoucích  se  na  podhorských pastvinách.
Společnost FARMERS  se v rámci zemědělské  prvovýroby zaměřuje na chov masného skotu Aberdeen Angus a mléčného skotu Čestr. Od roku 2013 začala firma zhodnocovat mléko ve své nově pořízené minimlékárně ve formě jogurtů, jogurtových nápojů, čerstvých či zauzených sýrů, zákysů a dalších.

Šohajský špek,
Písecká šrůtka
Výrobce: MASO UZENINY PÍSEK, a.s.
Šohajský špek i Písecká šrůtka jsou soleny na sucho. Deset hodin se tepelně opracovávají a udí bukovými štěpky. Díky tomuto postupu výrobky získávají jedinečnou vůni a chuť.
Výrobce MASO UZENINY PÍSEK má velmi pestrou a bohatou historii. Už v 50. letech minulého století byl v Písku postaven jeden z prvních moderních závodů na zpracování masa v Česku. Od roku 2013 vystupuje podnik pod novou obchodní značkou MÚÚÚ.

Salát s pečenou řepou a ovčím sýrem
Výrobce: TITBIT, s.r.o.
Oceněný výrobek Salát s pečenou řepou a ovčím sýrem nabízí hned několik zajímavých variací surovin, a to pečenou řepu namíchanou s granátovým jablkem, čerstvou rukolou a ovčím sýrem. Doplňuje jej pak lehká zálivka z balsamika a olivového oleje. Zálivka i samotný výrobek je bez konzervačních látek.
Společnost TITBIT podniká v oboru od roku 2001, je předním dovozcem exotického ovoce, bylin a chilli z celého světa. Tento výrobce je ryze česká společnost bez účasti zahraničního kapitálu. Kromě  dovozu  ovoce  a  zeleniny  se  zabývá  výrobou  čerstvých  zeleninových  salátů,  salátů s těstovinami, kuskusem, quinoou, chia semínky, ovocných salátů a dresinků.


Hlavnický tvaroh z farmy, Mléko Farmářské Hlavnické
Výrobce: Zemědělské a obchodní družstvo Hlavnice
Hlavnický tvaroh  z  farmy  je  ručně  vyráběn  z vlastního  plnotučného  mléka. Pečlivě  vybraná kultura zvýrazňuje jeho lahodnou chuť a krémovitá konzistence je jeho předností především při výrobě pomazánek. Druhý oceněný výrobek Mléko Farmářské Hlavnické je kravské plnotučné nestandardizované mléko vlastní produkce ošetřené pouze šetrnou pasterací.
Zemědělské a obchodní družstvo Hlavnice se zabývá převážně rostlinnou a živočišnou výrobou. Pěstuje obiloviny, řepku olejnou, cukrovou řepu a pícniny pro krmné účely. Dále chová prasata na výkrm a dojné krávy, jejichž mléko využívá i pro zpracování do mléčných produktů v malé mlékárně.


Přímo na výstavišti v pavilonu T1 mohou návštěvníci ochutnat a zakoupit produkty oceněné značkou kvality KLASA a Regionální potravina. Na ploše 408m2 se bude prezentovat celkem 38 producentů s tímto prestižním oceněním.
Konkrétně se představí 22 společností se značkou KLASA:
AGRO  Jesenice  u  Prahy  a.s., Amylon,  a.s., CARLA  spol.  s  r.o., CZ FRUIT, odbytové družstvo, FARMERS spol. s r.o., Hamé s.r.o., Choceňská mlékárna s.r.o., KAND s.r.o., KÁVOVINY akciová společnost, LINEA  NIVNICE,  a.s., MASO UZENINY PÍSEK, a.s., Masokombinát Polička a.s., MP Krásno, a.s., Natura, a.s., PT servis konzervárna spol. s r.o., SEMIX PLUSO, spol. s r.o., Schubert  partner  a.s., TOKO  AGRI  a.s., ÚSOVSKO  FOOD  a.s., VÁHALA a spol. s r.o. výroba a prodej masných a lahůdkářských výrobků, VITAL Czech s.r.o. a ZÁRUBA FOOD a.s.

Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF


Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání  výjimečně  kvalitních  produktů  v porovnání  s běžně  dostupnými  potravinami.  V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 1062 produktů od 219 českých a moravských výrobců.  Další informace  a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz