InfoVzděláváníLesnictví a myslivost

Modul pro žadatele - verze pro přípravu žádosti před zahájením příjmu žádostí

11. 11. 2019

8.11.2019 - Žádosti o poskytnutí finančního příspěvku na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity v lesích mají žadatelé sestavovat v příslušné formulářové aplikaci (tzv. modulu) pro žadatele. Před zahájením příjmu žádostí, které se předpokládá v týdnu od 11. 11. 2019, zveřejňujeme verzi modulu pro žadatele umožňující přípravu žádosti včetně možnosti kontrolního náhledu na sestavu (formulář) žádosti a možnosti hromadného importu dat do žádosti. Zveřejněná verze před zahájením příjmu žádostí neumožňuje odeslání dat žádosti příslušnému krajskému úřadu ani tisk finální sestavy (formuláře) žádosti pro její podání ke krajskému úřadu.

Pro práci v modulu musí být uživatel přihlášen do prostředí portálu eAGRI prostřednictvím účtu s plnohodnotným nebo omezeným přístupem. Plnohodnotný registrovaný přístup do portálu eAGRI využívají/využijí hlavně žadatelé, kteří kromě modulu pro žadatele v rámci portálu obsluhují i další aplikace či vyřizují jiné agendy ve vztahu k MZe (např. v rámci Portálu farmáře). Plnohodnotný registrovaný přístup umožňuje v modulu pro žadatele načítat informace o žadateli ze základních registrů. Tento přístup si žadatel zřizuje osobně na pracovištích Státního zemědělského a intervenčního fondu.

Žadatelé, kteří v prostředí eAGRI budou využívat pouze modul pro žadatele o finanční příspěvky, mohou využít omezený registrovaný účet. Tento účet neumožňuje načítání informací o žadateli ze základních registrů, což je v prostředí omezeného registrovaného účtu možné nahradit ručním vepsáním těchto údajů do žádosti, nebo načtením informací o žadateli (pokud má IČO) z evidence ARES. Omezený registrovaný účet si žadatel zřídí postupem uvedeným na odkazu http://eagri.cz/public/web/mze/registrovany-pristup/.

Oba způsoby přihlášení umožňují stejnou práci v prostředí modulu pro žadatele (s rozdílem pouze u načítání informací o žadateli ze základních registrů). Oba způsoby přihlášení rovněž umožňují vytvářet žádostí za osobu, která je vlastníkem účtu, i za jiné osoby.

Po zřízení registrovaného účtu do prostředí portálu eAGRI se žadatel do modulu pro žadatele přihlašuje prostřednictvím odkazu pod tímto článkem. Před zahájením práce v modulu pro žadatele se žadatel přihlašuje prostřednictvím odkazu na úvodní stránce modulu pro žadatele.

Ve vlastním modulu je možné požadované údaje vpisovat ručně, nebo kompletní data žádosti hromadně importovat pomocí XML souboru, nebo hromadným importem z XML souboru vložit data do soupisky dokladů a do přehledu těžby po porostních skupinách (bližší informace k tvorbě XML souborů zde: http://eagri.cz/public/web/mze/lesy/dotace-v-lesnim-hospodarstvi-a-myslivosti/financni-prispevky-na-kurovcove/xsd-sablona-pro-pripravu-xml-souboru-s.html.

V horní části obrazovky modulu pro žadatele je uživatelům k dispozici uživatelská příručka, která popisuje význam jednotlivých položek, očekávanou podobu údajů a také, zda je uvedení údajů povinné či nikoliv.

Do doby zahájení příjmu žádostí (očekává se v průběhu 46. týdne) není v modulu pro žadatele aktivní tlačítko pro odeslání dat žádosti příslušnému krajskému úřadu. Před předáním dat z žádosti krajskému úřadu je možné sestavu (formulář) žádosti zobrazit pouze s ochranným vodotiskem (po předání dat z žádosti krajskému úřadu se vodoznak již nezobrazuje).

Kontakty na technickou a metodickou podporu žadatelů při sestavování žádosti naleznete v modulu pro žadatele pod ikonou Podpora.

Modul pro sestavení žádosti o finanční příspěvek

Agrární komora ČR obhajuje požadavky zemědělců doma i v zahraničí.

Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc., prezident AK ČR

videa ›

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Anketa

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Akce AK:
27. Květen
Polní den ve Štítné nad Vláří více ›
29. Květen
Muškátová burza více ›
4. Červen
Výjezdní zasedání OAK Rakovník více ›
6. Červen
Zemědělská výstava Kroměříž 2020 více ›
10. Červen
Seminář: Produkce brambor s uplatněním půdoochranných, protierozních a biologických postupů, Čelákovice více ›
Akce škol:
6. Červen
Víkend otevřených zahrad na Zahradnické fakultě MENDELU více ›
12. Červen
Oslavy 135. výročí založení zahradnické školy v Mělníku více ›


Dnes se koná 1 akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2020 - AK ČR | vyroba-www.cz