Na Dni regionálních potravin Libereckého kraje se představili vítězové soutěže

InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina vloženo: 02. 10. 2015


2.10.2015 – (Liberec, 2. října 2015) Den regionálních potravin Libereckého kraje byl i letos vyvrcholením soutěže Regionální potravina Libereckého kraje. Letošní vítězové soutěže si svá ocenění opět slavnostně převzali na této prodejní a prezentační výstavě, která se konala po celý pátek na náměstí Dr. E. Beneše před libereckou radnicí. Značka Regionální potravina je zárukou místního regionálního původu, letos se o ni v daném kraji ucházelo 53 produktů od 24 výrobců. O logo soutěžili výrobci v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení měly masné výrobky tepelně opracované.

Prestižní značku Regionální potravina uděluje Ministerstvo zemědělství nejlepším výrobkům od malých a středních regionálních producentů ve 13 krajích Čech a Moravy již šestým rokem. „Velmi potěšitelný je zvýšený zájem výrobců, kterých se v letošním ročníku přihlásilo větší množství. Vysoce hodnotím úroveň výrobků, které byly posuzovány v kategoriích pekařské či mléčné výrobky. Žadatelé se velmi dobře vypořádali s pravidly pro označování výrobků a čím dál častěji používají názvy spojené s regionem," uvedl předseda Ing. Jindřich Fialka, ředitel Odboru potravinářského Ministerstva zemědělství ČR.

Výrobky přijaté do soutěže hodnotila osmičlenná komise tvořená zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR. Certifikát Regionální potravina Libereckého kraje získalo celkem šest výrobků.

„Jsem na vítězství velice hrdý. Vždyť o značku, která je zárukou kvality a regionálního původu, bojovalo mnoho výrobců. Jsem rád, že jsme dokázali v tak silné konkurenci uspět. Vítězný Mikulův pecen je náš majstrštyk, na jeho receptuře jsme dlouho pracovali, aby byl bochník co nejlepší,“ řekl Jiří Mikula, pekař a majitel Pekárny a cukrárny Mikula.

Značku Regionální potravina Liberecký kraj 2015 obdržely tyto výrobky:


      Kategorie - Oceněný výrobek a výrobce

1. Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas - Ruprechtická bylinková klobása - MASO RYDVAL s.r.o.

2. Masné výrobky trvanlivé - neuděleno

3. Sýry včetně tvarohu - Tvaroh česnek pažitka - Jiří Vrkoslav

4. Mléčné výrobky ostatní - Jeřmanický smetanový zákys - ZEMĚDĚLSKÁ FARMA K.E.K. s.r.o.

5. Pekařské výrobky včetně těstovin - Mikulův pecen - Mikula Turnov, s.r.o.

6. Cukrářské výrobky včetně cukrovinek - neuděleno

7. Alkoholické a nealkoholické nápoje - Vratislavický ALE - Pivovar Vratislavice

8. Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě - BIO sterilovaný patizon - Jan Verich

9. Ostatní - neudělenoSoutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na svém obalu. V současné době značku nosí 575 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Podrobné informace o soutěži můžete najít na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.Kontakt na regionálního koordinátora soutěže:

Vladimíra Pachlová
Regionální agrární rada Libereckého kraje
Mobil: 420 774 440 567
Email: info@apic.cz
tiskove@mze.cz
info@szif.cz

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz