Na Slavnosti Jablek v Mariánských Lázních byly představeny vítězné výrobky soutěže Regionální potravina

InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina vloženo: 03. 10. 2016


3. 10. 2016 - Mariánské Lázně, 3. října 2016 – Předposlední letošní předávání ocenění v soutěži Regionální potravina se uskutečnilo v neděli 2. října v Karlovarském kraji. Celkem 9 výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi obdrželo na Lázeňském festivalu jablek v Mariánských Lázních certifikát Regionální potravina Karlovarského kraje. V soutěži o značku, kterou administruje Státní zemědělský intervenční fond, bylo letos v tomto kraji hodnoceno 82 produktů od 21 výrobců. O logo soutěžili v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení mělo 17 výrobků z kategorie Ostatní.

Prestižní značku Regionální potravina uděluje Ministerstvo zemědělství nejlepším výrobkům od malých a středních regionálních producentů ve 13 krajích Čech a Moravy. „Ministerstvo zemědělství již sedmým rokem soutěží Regionální potravina pomáhá malým producentům z regionů. Snaží se tak ocenit a zviditelnit jejich náročnou práci a pomoci jim s jejich výrobky uspět na trhu,“ řekl náměstek ministra zemědělství Jiří Šír.

Výrobky přijaté do soutěže hodnotila osmičlenná komise tvořená zástupci Ministerstva zemědělství, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.

„Každý rok mám radost nejen z nově přihlášených výrobků, ale především z nových výrobců, kteří mají zájem svoji produkci prezentovat. V letošním roce mě překvapila velmi vysoká kvalita a vyrovnanost všech výrobků, kdy o vítězi rozhodovalo jen několik bodů udělených hodnotitelskou komisí,“ uvedl regionální koordinátor soutěže Zdeněk Perlinger.

K udělení značky Regionální potravina Karlovarského kraje 2016 navrhla hodnotitelská komise 9 výrobků z následujících kategorií:


Kategorie:   Výrobek a výrobce:

Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas - ŠUNKA Z KOMÍNA NEJVYŠŠÍ JAKOSTI, ROMAN KRČMA, KARLOVY VARY
      
Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy - DYLEŇSKÁ KLOBÁSA, ROMAN JELEN, CHEB
      
Sýry včetně tvarohu - ZLAŤÁK, STATEK BOR ZEOS, spol. s.r.o.
      
Mléčné výrobky ostatní - DĚPOLTOVICKÝ BIO KEFÍR, JIŘÍ KUBERNÁT, DĚPOLTOVICE
      
Pekařské výrobky včetně těstovin - LOKETSKÉ PERNÍČKY, JITKA HLAVSOVÁ, LOKET
      
Cukrářské výrobky včetně cukrovinek - BOCHOVSKÝ POVIDLOŇ, CUKRÁRNA ONDRA s.r.o.
      
Alkoholické a nealkoholické nápoje - CHMELONÁDA, KYNŠPERSKÝ PIVOVAR s.r.o.
      
Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě - Džem – hruška, karamel, Ing. Petr Havelka, ŠINDELOVÁ
      
Ostatní - KRÁSENSKÁ ROZHLEDNA – BYLINNÁ SMĚS, JITKA ŠIMŮNKOVÁ, KRÁSNO

 

Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době značku nosí 577 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Značku administruje Státní zemědělský intervenční fond. Podrobné informace o soutěži můžete najít na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Kontakt na regionálního koordinátora soutěže:

Ing. Zdeněk Perlinger - Regionální agrární komora kraje Karlovy Vary Mobil: +420 607 103 244 E-mail: perlinger@volny.cz

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz