InfoLegislativaRostlinná výroba

Nové certifikáty pro dovoz na Ukrajinu

01. 09. 2020

28.8.2020 - Od 24. srpna 2020 je v platnosti nová vyhláška schvalující aktualizované certifikáty pro dovoz produktů živočišného původu, krmiv, sena, slámy, vedlejších produktů živočišného původu a výrobků z nich na celní území Ukrajiny.

V návaznosti na notifikaci WTO č. G/SPS/N/UKR/138/Add.2 informuje Státní služba Ukrajiny pro bezpečnost potravin a ochranu spotřebitelů (SSUFSCP) všechny obchodní partnery, že formuláře mezinárodních certifikátů pro dovoz produktů živočišného původu, krmiv, sena, slámy, vedlejších produktů živočišného původu a výrobků z nich na celní území Ukrajiny byly dne 14. července 2020 Ministerstvem pro hospodářský rozvoj, obchod a zemědělství Ukrajiny schváleny vyhláškou č. 1329, zapsanou u Ministerstva spravedlnosti Ukrajiny dne 22. července 2020 pod číslem 687/34970. Vyhláška vstoupila v platnost dne 24. srpna 2020.

Počínaje 24. srpnem 2020 je dovoz produktů živočišného původu, krmiv, sena, slámy, vedlejších produktů živočišného původu a výrobků z nich na celní území Ukrajiny možný za předpokladu, že jsou k zásilkám připojeny schválené formuláře mezinárodních osvědčení, které jsou zveřejněny na oficiálních stránkách Nejvyšší rady Ukrajiny:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0687-20#Text.

Zároveň však zůstávají platná dvoustranná veterinární osvědčení, která byla předem dohodnuta mezi příslušnými orgány vyvážejících zemí a Ukrajinou. Zveřejňují se na oficiálních webových stránkách SSUFSCP (www.dpss.gov.ua) v části „Mezinárodní spolupráce“ - „Osvědčení pro dovoz na Ukrajinu“ ("International Cooperation" - "Certificates for import to Ukraine").

Formulář veterinárního (hygienického) osvědčení pro dovoz ryb a rybích produktů, který byl k dispozici na odkazu: https://dpss.gov.ua/storage/app/sites/12/uploaded-files/Mizhnarodne%20spivrobitnictvo/vs-riba-riboprodukti.pdf, byl od 24. srpna 2020 oficiálně zrušen, jakmile vstoupil v platnost nově schválený formulář.

Kromě toho se produkty živočišného původu, krmiva, seno, sláma, vedlejší produkty živočišného původu a produkty z nich mohou dovážet na celní území Ukrajiny za předpokladu, že pocházejí ze zařízení oprávněného k dovozu (zasílání) produktů na celní území Ukrajiny v souladu s požadavky legislativy státní kontroly.

Úřední registr (seznam) podniků oprávněných k dovozu výše uvedených produktů na Ukrajinu je zveřejněn na oficiálních webových stránkách SSUFSCP (www.dpss.gov.ua) v sekci „Registry“.

Navíc je dovoz výrobků na celní území Ukrajiny povolen podnikům zahrnutým do příslušných registrů, schválených Evropskou komisí podle nařízení Ministerstva agrární politiky a potravin č. 118 ze dne 01. dubna 2014 „ o uznávání rovnocennosti systému kontroly výroby a oběhu produktů a surovin živočišného původu Evropskou unií".

Formuláře certifikátů pro dovoz na Ukrajinu - od 24. srpna 2020 (DOC, 8 MB)

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Anketa

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Akce AK:
30. Září
Odborný seminář PK ČR - Aktuální novinky z oblasti potravinářské legislativy více ›
30. Září
Odborný seminář PK ČR - Aktuální novinky z oblasti potravinářské legislativy více ›
30. Září
Zaměstnávání cizinců v zemědělství více ›
1. Říjen
FLORA OLOMOUC 2020 – podzimní etapa více ›
1. Říjen
PODZIMNÍ ZAHRADNICKÉ TRHY 2020 více ›
Akce škol:
9. Říjen
Regionální výstava ovoce a dny otevřených dveří více ›
10. Prosinec
Vánoční výstava více ›


Dnes se konájí 3 akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2020 - AK ČR | vyroba-www.cz