InfoDotacePGRLF

Nový program PGRLF se těší velkému zájmu. Titul PROVOZ 2020 – snížení jistiny úvěru je stále otevřen

24. 06. 2020

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a.s. spustil v pondělí 15. června 2020 příjem žádostí do nového programu PROVOZ 2020 – snížení jistiny úvěru. O tento druh podpory je mezi zemědělci zájem, což dokládá více než 1.200 žádostí přijatých PGRLF během několika dnů od spuštění. I přes vysoký počet přijatých žádostí je tento program pro zájemce o podporu stále otevřen, a mohou se do něj hlásit prostřednictvím jednoduchého elektronického formuláře na www.pgrlf.cz.

Společnost PGRLF dlouhodobě podporuje české zemědělství prostřednictvím specializovaných programů podpor. Spolu s těmito stávajícími programy PGRLF ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství spustilo zcela nový program PROVOZ 2020, kterým tak, jakožto jedno z mnoha opatření, MZe reaguje na nastalou situaci spojenou s pandemií COVID-19.

Samotný program je zacílen na malé a střední podniky, které významně napomáhají potravinové soběstačnosti ČR, což jsou především pěstitelé zemědělských plodin včetně tzv. citlivých komodit, či chovatelé hospodářských zvířat.

„Od počátku jsme předpokládali, že počet žadatelů bude v řádech tisíců. S ohledem na tento počet jsme proto dbali na to, abychom našim potenciálním klientům nabídli včas oficiální a relevantní informace, což se také stalo ihned po schválení programu Evropskou komisí, kdy pravidla spolu s odpověďmi na základní, předpokládané dotazy byla vyvěšena na webových stránkách společnosti. Díky tomu měla zemědělská veřejnost možnost se seznámit s tímto programem skutečně detailně a s předstihem. Rovněž jsme se snažili, aby samotné podání žádosti a její forma zbytečně žadatele nezatěžovala. Tudíž je koncipována v co možná nejjednodušší podobě a neklade na uživatele žádné zvláštní nároky,“ řekl předseda představenstva PGRLF, Vladimír Eck.

V programu PROVOZ 2020 – snížení jistiny úvěru mohou zemědělští prvovýrobci zažádat až o 150.000 Kč, částka však nesmí přesáhnout 50 % nesplacené výše jistiny daného úvěru. Klienti rovněž mohou využít pro posílení svého podnikání dalších programů PGRLF, které běží kontinuálně s programem PROVOZ 2020 a které PGRLF poskytuje zejména v oblasti investičních podpor.


Příspěvek byl publikován 23. června 2020 | Rubrika: Aktuality | Autor: Barbora Šenfeldová.

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Anketa

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

18. Červenec
Zahradou s odborníkem – Trvalky severoamerických prérií více ›
28. Červenec
Den otevřených dvěří - Havlíčková Borová zemědělská, a.s. - 28.7.2020 více ›
7. Srpen
FLORIA LÉTO 2020 více ›
8. Srpen
Zahradou s odborníkem – Letničky více ›
15. Srpen
Lesní slavnosti, Landartová stezka, ochutnávka z regionálních pivovarů více ›
Akce škol:
17. Září
Květinová show více ›
9. Říjen
Regionální výstava ovoce a dny otevřených dveří více ›


Na dnes není v kalendáři žádné akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2020 - AK ČR | vyroba-www.cz