Oceněné regionální výrobky se značkou Regionální potravina Olomouckého kraje, Výrobek OK a KLASA se představí na podzimní výstavě Flora v Olomouci ve dnech 20. - 23. října 2016

InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina vloženo: 04. 10. 2016


Letošní, již 21. ročník celonárodní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky se bude konat ve dnech 20. - 23. října 2016. Výstavu doplní už tradičně oblíbený festival gastronomie a nápojů Olima a také Podzimní zahradnické trhy.

Čtyřdenní výstavu ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků a k tomu také festival Gastronomie a nápojů mohou návštěvníci navštívit předposlední říjnový týden na olomouckém výstavišti FLORA. V pavilonu A budou k vidění krásné přehlídky špičkového ovoce a zeleniny od nejlepších tuzemských pěstitelů – členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR. Představí se také Česká zahrádkářská svaz a další vystavovatelé.

Pavilon E pak tradičně patří kvalitním potravinám. Prezentovat se zde budou oceněné výrobky v soutěžích Regionální potravina Olomouckého kraje, Výrobek Olomouckého kraje® a držitelé národní značky kvality KLASA. Návštěvníci tak budou moci výrobky nejen ochutnat ve stánku Agrární komory Olomouckého kraje, která soutěž v našem kraji organizuje, ale také zakoupit přímo ve stáncích oceněných firem. Svoji prezentaci zde také bude mít Celostátní síť pro venkov, která je významným partnerem zemědělských a potravinářských podniků a Státní zemědělský intervenční fond, který je administrátorem značek Klasa a Regionální potravina.

Ve čtvrtek 20. října proběhne před stánkem MZe v pavilonu A slavnostní vyhlášení letošních vítězů soutěže Regionální potravina Olomouckého kraje. Tuto značku uděluje již sedmým rokem Ministr zemědělství nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům, které zvítězí v soutěži. Ocenění výrobcům budou předávat zástupci Ministerstva zemědělství, Státního zemědělského intervenčního fondu, Olomouckého kraje spolu se zástupcem Agrární komory Olomouckého kraje.


V pátek 21. října pódium v pavilonu A bude patřit nejlepším potravinářským výrobkům Olomouckého kraje, které zvítězily v soutěži Výrobek Olomouckého kraje „Výrobek OK®. Tuto soutěž organizuje Agrární komora Olomouckého kraje pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje od roku 2005. Vítězný diplom a plaketu pak třinácti letošním vítězům předá hejtman Olomouckého kraje, zástupce Agrární komory Olomouckého kraje a ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce RNDr. Jindřich Smička, který předsedal hodnotitelské komisi.


Cílem obou těchto soutěží je podpora domácích producentů lokálních potravin a motivace k tomu, aby dělali svoji práci a své výrobky i nadále poctivě a kvalitně. Jejich prezentace v pavilonu E pak slouží k tomu, aby se výrobky dostaly do podvědomí zákazníků a ti je poté vyhledávali na pultech obchodů, na farmářských trzích či přímo v podnikových prodejnách.

V Olomouci dne 26. 9. 2016

Ing. Lucie Hošková

ředitelka a projektová manažerka
Agrární komora Olomouckého kraje
Blanická 383/3, Olomouc 779 00

tel.: +420 724 734 693
e-mail: ak-olomoucky@email.cz                       

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz