Ocenění výrobci značkou Středočeská Regionální potravina v roce 2015 převezmou slavnostně ocenění dne 9. 10. 2015 na výstavišti v Lysé nad Labem

InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina vloženo: 30. 09. 2015


Celkem 8 výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi ze Středočeského kraje ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2015. O tuto značku, která je důkazem nejvyšší jakosti potravin a zárukou regionálního původu, se letos ucházelo 91 produktů od 31 výrobců. O logo výrobci soutěžili v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení měla kategorie Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas.

Výrobky hodnotila sedmičlenná komise tvořená zástupci Ministerstva zemědělství, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.
K  udělení značky Středočeská Regionální potravina navrhla hodnotitelská komise 8 výrobků z následujících kategorií:


Kategorie: Oceněný výrobek a výrobce:

  1. Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas - Hovězí maso v pepři - Řeznictví a uzenářství U DOLEJŠÍCH s. r. o.
  2. Masné výrobky trvanlivé - Davelský poličan - Řeznictví a uzenářství U DOLEJŠÍCH s. r. o.
  3. Sýry včetně tvarohu - Provázky - Martin Homola
  4. Mléčné výrobky ostatní - Komise nedoporučila
  5. Pekařské výrobky včetně těstovin - Štrúdl slaný - Eva Brabcová
  6. Cukrářské výrobky včetně cukrovinek - Špaldový řez s jogurtem - PANE spol. s r. o.
  7. Alkoholické a nealkoholické nápoje - Kounický ležák - Kounický pivovar, s. r. o.
  8. Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě - Český chřest – královská pochoutka Romana Šafránková
  9. Ostatní - Květový med z Ořecha - Ing. Vladimír Glaser

Zástupci vítězných producentů převezmou diplomy a plakety z rukou náměstka ministra zemědělství Ing. Pavla Sekáče a hejtmana Středočeského kraje Ing. Miloše Petery v pátek 9. 10. 2015 v rámci doprovodného programu výstavy Zemědělec 2015 na Výstavišti v Lysé nad Labem. Slavnostní ocenění začíná v 1. patře hlavní haly v 10 hodin. Tohoto programu se mohou zúčastnit všichni návštěvníci výstavy.  


Během celé výstavy od 8. 10. do 11. 10. 2015 bude v hlavní hale u stánku Středočeská Regionální potravina možno oceněné produkty nejen ochutnat, ale i zakoupit.


Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina čtyři roky na obale výrobku. Podrobné informace o soutěži můžete najít na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.
Projekt ve Středočeském kraji organizuje již 6. rokem Regionální agrární komora Středočeského kraje.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz