Oranžovou stuhu 2018 získala od Ministerstva zemědělství obec Svrkyně ze Středočeského kraje

InfoZprávyVenkov vloženo: 02. 10. 2018


2.10.2018 - Tisková zpráva – Oranžovou stuhu České republiky 2018 v rámci soutěže Vesnice roku obdržela Svrkyně ze Středočeského kraje. Druhá skončila obec Borovník z Jihomoravského kraje a na třetím místě Neubuz ze Zlínského kraje. Všechny vítězné obce mimořádně dobře spolupracují s místními zemědělskými podniky. Celostátní výsledky dnes byly vyhlášeny v Senátu.

Svrkyně získala ocenění zejména za výjimečnou spolupráci s místními zemědělskými podniky, která zlepšuje život obce i jejích obyvatel a vedla například k výstavbě vodovodu nebo organizaci tradičních dožínek. Za první místo obec obdržela šek ve výši 900 tisíc korun.

Druhé místo obdržela obec Borovník z Jihomoravského kraje. Komise u ní ohodnotila velmi dobré vztahy a spolupráci se soukromým zemědělcem, která spočívá v udržovacích pracích, v péči o vzhled obce i ve spolupráci při pořádání kulturních akcí. Komise také ocenila výsadbu a péči o veřejnou zeleň.

Třetí místo obsadila obec Neubuz ze Zlínského kraje. Zaujala spoluprací s farmou, která pro obyvatele zřídila i obchůdek. Soukromý chovatel zvěře, myslivec a včelař pořádá exkurze a přednášky pro školy. V obci je bohatý společenský život a jsou zachovány tradiční zvyky.

Oranžovou stuhu uděluje Ministerstvo zemědělství už jedenáct let obcím, kterým se daří spolupracovat se zemědělskými nebo lesnickými podniky, případně s místními dobrovolnými organizacemi myslivců, rybářů nebo včelařů. Společně rozvíjejí venkov, jeho tradice i sportovní a společenský život. Letos uplynulo 10 let od zahájení činnosti Celostátní sítě pro venkov. V jejím rámci se uskutečnilo mnoho seminářů, workshopů, konferencí a propagačních aktivit na národní i regionální úrovni. Tyto aktivity umožňují partnerům Celostátní sítě pro venkov ve všech regionech České republiky setkávání a výměnu informací a zkušeností. Síť se tak stala významným informačním zdrojem Programu rozvoje venkova.

V letošním roce bylo na rozdíl od předchozích ročníků ocenění Oranžová stuha uděleno ve všech 13 krajích, a to: Albrechtice nad Vltavou (Jihočeský kraj), Borovník (Jihomoravský kraj), Býškovice (Olomoucký kraj), Dolní Žandov (Karlovarský kraj), Havlíčkova Borová (Kraj Vysočina), Holasovice (Moravskoslezský kraj), Chvojenec (Pardubický kraj), Mnetěš (Ústecký kraj), Neubuz (Zlínský kraj), Raková (Plzeňský kraj), Svrkyně (Středočeský kraj), Všelibice (Liberecký kraj), a Zlatá Olešnice (Královéhradecký kraj).

Vojtěch Bílý

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Od nového rámce SZP, který projednávají bruselské instituce v realitě pro Českou republiku, očekávám:

- počet hlasů: 11

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2020 - AK ČR | vyroba-www.cz