Označení KLASA ponesou další výrobky, potěšíme především milovníky masa

InfoZprávyPotravinářstvíKvalita vloženo: 04. 08. 2015


Praha, 3. srpna 2015 – I během léta se oceňovalo značkou kvality KLASA.
V obchodech budete mít možnost zakoupit dalších 26 produktů s tímto označením. Jedná se především o drůbeží maso z jižních Čech, masné výrobky s vysokým obsahem masa, dále o rybí výrobky z Vysočiny nebo tradiční česká lahvová piva.
V současné době je značkou KLASA oceněno 1 145 výrobků od 223 producentů.

Nově o ceněnými výrobky jsou:


Klatovská klobása, Šumavská hrubozrnná paštika
Výrobce: MASO WEST s.r.o.
Nově  o ceněné produkty s vysokým  podílem  vepřového  masa jsou  vyráběny  z  vybraných tuzemských  surovin.
Klatovská  klobása obsahuje  minimální  množství přídatných  látek a Šumavská hrubozrnná paštika se vyznačuje vysokým obsahem vepřových jater.
Společnost MASO WEST byla založena v roce 2000.
O tři roky později se firma rozšířila o jatka, která zajišťují dostatek surovin k výrobě produktů a nabízejí možnost domácích porážek.
Tradiční receptur a ve spojení s klasickou technologií jsou zárukou vysoké kvality vyráběných produktů této společnosti.

Párty párečky, Venkovská tlačenka
Výrobce: MP KRÁSNO, a.s.
Párty párečky  vynikají  vysokým  obsahem  kvalitního vepřového masa  a jsou  bez lepku.
Venkovská tlačenka patří k tradičním zabijačkovým pochoutkám a má velmi atraktivní oválný tvar.
MP KRÁSNO vychází z valašských tradic a ctí řeznické řemeslo. V sortimentu firmy jsou jak tradiční uzenářské produkty, krajové  valašské  speciality,  tak i výrobky  sledující  nejnovější spotřebitelské trendy.
V současné době patří tato společnost mezi tři největší výrobce masných produktů v České republice.

ZUBR Gold, světlé výčepní pivo, ZUBR Grand, pivo světlý ležák, ZUBR Premium, pivo světlý ležák
Výrobce: Pivovar ZUBR a.s.
Tento výrobce rozšířil své oceněné produkty o piva ZUBR Gold, Grand a  Premium, která jsou vyráběna tradiční technologií spodního kvašení a obsahují vysoký podíl české aromatické odrůdy chmele Žatecký poloraný červeňák převážně z žateckých pěstebních oblastí.
Pivovar  ZUBR  byl  založen  již  roku  1872  a  je  výrobcem  tradičního českého piva,  které za posledních 20 let získalo na šedesát ocenění v prestižních českých i zahraničních degustačních soutěžích.


Pstruh lososový fileta s kůží, Pstruh lososový fileta bez kůže, Siven lososový fileta s kůží, Siven lososový fileta bez kůže, Siven kuchaný, Siven fileta s kůží, Siven fileta bez kůže
Výrobce: Rybářství Kolář, a.s.
Rybářství Kolář se specializuje na nabídku ryb, které pochází výhradně z českého chovu a jsou jedinečné svou chutí i křehkostí. Do obchodní sítě jsou dodávány živé, čerstvé zpracované nebo ve vakuové podobě. Právě vakuově balené výrobky získaly ocenění KLASA.
V souladu s tradicemi udržuje Rybářství Kolář celkem 150 rybníků po celé Vysočině.
Společnost se zabývá vedle klasického chovu pstruha duhového také chovem sivena amerického a dalších sladkovodních ryb.

Houskový knedlík
Výrobce: SVOBODA - výroba domácích knedlíků, s.r.o.
Houskový  knedlík patří  mezi  tradiční  výrobky  české  kuchyně.  Moderní  výrobní  technologie zaručuje tomuto výrobku skvělou chuť, vysokou kvalitu a dlouhou trvanlivost.
Od roku 1993 se firma zaměřuje výhradně na výrobu knedlíků v různých variantách. V roce 2002 společnost  investovala  do  výstavby  nového  závodu,  který  vyhovuje  náročným  hygienickým předpisům pro výrobu a distribuci výrobků po celé České a Slovenské republice.

Kachní  prsa  s kostí  a  kůží,  Originál  česká  kuřecí  tlačenka,  Originál  česká  kachní tlačenka, Zlaté kuře bez drobů, Zlaté kuře - čtvrtky zadní, Zlaté kuře - stehna, Zlaté kuře - křídla, Zlaté kuře - prsa  Supreme, Zlaté kuře - prsní řízky, Zlaté kuře - prsní řízky s kůží, Zlaté kuře - stehenní řízky s kůží
Výrobce: Vodňanská drůbež, a.s.
Pro zpracování oceněných výrobků společnost využívá drůbež, která je pouze českého původu a pochází z kontrolovaných chovů. Do ručně zpracovávaných tlačene k nejsou přidávány žádné přídatné  látky  ani  konzervanty.
Produkty s označením ZLATÉ KUŘE jsou vyrobeny z kuřat ze speciálně vyšlechtěné ho plemen a s delší dobou růstu a vyzrálejším masem.
Obchodní společnost Vodňanská drůbež je členem koncernu AGROFERT. V současné době je největším výrobcem, zpracovatelem a dodavatelem drůbežího masa a jediným zpracovatelem kachního masa v České republice.


Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF


Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání  výjimečně  kvalitních  produktů  v porovnání  s běžně  dostupnými  potravinami.  V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 1145 produktů od 223 českých a moravských
výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz