InfoZprávyZahraničí

Pouštní země mezi nejlevnějšími pěstiteli čerstvé zeleniny a ovoce? Ano, jde to.

27. 07. 2020

24.7.2020 - Spojené arabské emiráty dokazují, že i pouštní země může v současné době produkovat vlastní zeleninu.

A nebojí se říci, že může dokonce patřit k nejlevnějším pěstitelům čerstvé zeleniny a ovoce na celém světě. Podobná slova použita ředitelem Pure Harvest Smart farms potvrzují nejen obchodní výsledky, ale také obrovský zájem investorů.

Díky zkušenostem z předešlých let, spoluprací s evropskými zeměmi, ale hlavně díky novým technologiím, zažívají poměrně mladé podniky ze světa agrotechnologií a agribusinessu v SAE boom. Například právě zmíněná vertikální farma začala teprve před 2 lety v roce 2018 v Abu Dhabi. Nyní plánuje další pobočku na nových pozemcích u města Al Ain a plánuje rozšíření do Saudské Arábie.

Za klíčem k budoucímu úspěchu blízkého východu v pěstování ovoce a zeleniny stojí následující: obrovské množství světla celý rok, levná půda k prodeji či pronájmu, levná pracovní síla, levné energie, velmi nízké daně a velmi levný transport po okolních státech. Po sečtení těchto výhod vám musí vyjít sen každého podnikatele. A pokud vás neodradí základní vyšší investice do technologii, které vám pomohou kontrolovat nehostinné podmínky, jste na cestě k úspěchu.

Právě zmíněná firma dokáže ve svých prostorách udržovat středomořské klima od 16 do 32 stupňů celsia po celý rok a produkovat tím vše od rajčat, salátů, bylin a lilků až po lesní plody. A právě tyto plodiny, čerstvé po celý rok, nabídnuty místním řetězcům a podnikatelům v gastronomii za ceny nižší o 20-50% oproti importu stejné kvality nemohou mít nic jiného než úspěch.

K tomu právě probíhající virová krize, která narušila plynulý mezinárodní obchod a zvýšila poptávku po lokálních a stálých dodavatelích především s čerstvými a nutričně bohatými produkty, dělá z podobných podniků extrémně zajímavé příležitosti pro investory. I proto tak mladá firma, jako Pure Harvest je, mohla v letošním roce dostat smlouvu na několikaleté investice v hodnotě 100 milionů dolarů, které hodlá použít na stavbu největších rajčatových farem v Saudské Arábii.

Zpracoval: L. Zamrzla, zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Abú Dhabí, GSM: +420 602 768 207, e-mail: lukas_zamrzla@mzv.cz.

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Anketa

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

7. Srpen
FLORIA LÉTO 2020 více ›
8. Srpen
Zahradou s odborníkem – Letničky více ›
15. Srpen
Lesní slavnosti, Landartová stezka, ochutnávka z regionálních pivovarů více ›
20. Srpen
FLORA OLOMOUC 2020 – letní etapa více ›
20. Srpen
LETNÍ ZAHRADNICKÉ TRHY 2020 více ›
Akce škol:
15. Červen
Víno 6 regionů více ›
17. Září
Květinová show více ›


Dnes se koná 1 akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2020 - AK ČR | vyroba-www.cz