Prezentace českých firem z oblasti zemědělské a potravinářské výroby na zemědělském veletrhu v Srbsku

InfoZprávyZemědělství vloženo: 23. 05. 2016


20.5.2016 - Velvyslanectví ČR v Bělehradě připravilo ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR projekt ekonomické diplomacie zaměřený na podporu exportu české zemědělské a potravinářské produkce a zemědělské techniky a technologie do Srbska. Projekt byl realizován formou prezentačního stánku MZe ČR na 83-tím ročníku mezinárodního zemědělského veletrhu Novi Sad.

Mezinárodní zemědělský veletrh v Novim Sadu, který se v letošním roce uskutečnil ve dnech 14. - 20. května 2016, je nejstarším a nejvýznamnějším veletrhem svého druhu v regionu Západního Balkánu s tradicí delší než osmdesát let. V letošním roce se jej zúčastnilo více než 1500 vystavovatelů ze 60 zemí, kteří vystavovali svoje výrobky na ploše 49 tis.m2. Vstupenku na veletrh si letos zakoupilo více jak 114 tisíc návštěvníků.

Na stánku ČR o ploše 32m2 se osobně prezentovaly firmy Agrico s.r.o., BPS Projekt CZ s.r.o., Dominant CZ, EVECO Brno s.r.o., Power Plastics  s.r.o., Bernard a.s. a Češki sladoled. Další firmy pak byly na stánku zastoupeny propagačními materiály a prezentací v katalogu (Boneco a.s., Emco spol. s.r.o., Eutit  s.r.o., Interlacto s.r.o., STS Olbramovice s.r.o., Vinařství Velké Bílovice s.r.o.). Po celou dobu trvání veletrhu byl pro zahraniční obchodní partnery i zúčastněné české firmy k dispozici zemědělský diplomat působící trvale na Zastupitelském úřadě ČR v Bělehradu. Zajímavostí české expozice byla možnost ochutnávky piva Bernard a tradiční české točené zmrzliny, které zajistily trvalý zájem návštěvníků o celou českou expozici.

Z hlediska potenciálu pro vývoz potravin a zemědělsko-potravinářských technologií patří Srbsko mezi prioritní země MZe. Význam Srbska a ostatních zemí regionu z hlediska exportního potenciálu nabývá na významu i v souvislosti se současným omezením vývozu zemědělských produktů do Ruska.

Letošní Projekt na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) navázal na podobné projekty k podpoře vzájemného obchodu v sektoru zemědělství a potravinářství mezi ČR a Srbskem, které proběhly v letech 2013, 2014 a 2015. V r. 2013 se během 80. ročníku mezinárodního zemědělského veletrhu v Novém Sadu uskutečnil seminář zaměřený na možnosti česko-srbské spolupráce v oblasti zemědělství a potravinářství doprovázený ochutnávkou českých kvalitních potravin. V r. 2014 byl v rámci PROPEDu zpracován propagační katalog potravinářských firem, které měly zájem proniknout na srbský trh nebo zde svůj export navýšit. V loňském roce proběhla v rámci návštěvy ministra zemědělství v Srbsku a Albánii prezentační akce na zemědělské farmě v obci Stapar zaměřená na představení českých výrobců zemědělské techniky a technologie.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz