Při zahájení Země živitelky předal ministr zemědělství certifikáty KLASA oceněným producentům

InfoZprávyPotravinářstvíKvalita vloženo: 27. 08. 2015


27.08.2015 - České Budějovice, 27. srpna 2015 – V Pivovarské zahradě českobudějovického výstaviště již tradičně proběhlo slavnostní předávání certifikátů KLASA. Celkem čtyři producenti s šesti výrobky převzali ocenění z rukou předsedy Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha, náměstkyně pro řízení Sekce potravinářských výrob - Úřad pro potraviny Ministerstva zemědělství Vierou Šedivou a ředitele Sekce řízení regionálních odborů Státního zemědělského intervenčního fondu Miloše Jirovského. V současné době je značkou KLASA označeno 1 120 výrobků od 222 výrobců.

Nově oceněnými výrobky jsou:

Mrkev s hráškem, Francouzská směs
Výrobce: AGRO Jesenice u Prahy a.s.

Hrášek i mrkev pochází převážně od českých dodavatelů, kteří jsou pravidelně a pečlivě vybíráni i prověřováni. Zelenina je ihned po přijetí zamražena, tím jsou zachovány její nejlepší vlastnosti. Minimálně 90 % použitých surovin do Francouzské směsi je zpracováno z čerstvé zeleniny. Jedná se o směs kořenové zeleniny doplněnou o řezy pórku. Je vhodná nejen do omáček a polévek, ale i jako přílohová zelenina.
AGRO Jesenice u Prahy intenzivně hospodaří jihozápadně od Prahy a zaměstnává 160 pracovníků. Rostlinná výroba produkuje pšenici, ječmen, řepku, mák a mrazírenský hrášek, dále zabezpečuje silážní kukuřici a senáže. Více jak 90 % suroviny ke zmražení pochází z České republiky. Firma se zabývá rovněž živočišnou výrobou a provozuje dvě bioplynové stanice.

Steaková hořčice
Výrobce: BONECO a.s.

Nově oceněná Steaková hořčice patří k zajímavým novinkám v oblasti speciálních hořčic. Tato lehce pikantní hořčice zaujme na první pohled svým velmi atraktivním vzhledem s obsahem celých, nedrcených žlutých a hnědých semínek hořčice a kousky červené papriky.
Společnost BONECO je významným potravinářským podnikem s širokou škálou výrobků. Majonézy, omáčky, hořčice a lahůdkové saláty jsou uváděny pod značkou BONECO®, jejíž tradice sahá do začátku 90. let 20. století. Vlajkovou lodí výrobků BONECO® je tradiční klasická majonéza Majolka®, která značku kvality KLASA získala již v minulosti.

Hubertská štola
Výrobce: MASO UZENINY PÍSEK, a.s.

Pod názvem Hubertská štola se skrývá trvanlivý fermentovaný masný výrobek bez technologického obalu. Jedná se o ručně tvarovaný produkt, který je na povrchu obalen drceným pepřem, jenž mu dodává lahodně pikantní chuť. Tento pokryv a obdélníkový tvar zaručuje atraktivní vzhled oceněného výrobku.
Společnost MASO UZENINY PÍSEK má velmi pestrou a bohatou historii, už v 50. letech minulého století byl v Písku postaven jeden z prvních moderních závodů na zpracování masa v ČR. Od roku 2013 vystupuje tento podnik pod novou obchodní značkou MÚÚÚ.

Máslový měšec, Tažený štrúdl se zelím
Výrobce: Soběslavská pekárna s.r.o.

Mezi oceněné výrobky této společnosti se nově zařadil Máslový měšec s obsahem kvalitního 83% másla. Samotné těsto je zaděláváno mlékem a pro plnění jsou použita kvalitní švestková povidla. Oceněný štrúdl je vyráběn z čistě taženého těsta a k náplni je použito kvalitní kysané zelí ochucené smaženou cibulkou.
Soběslavská pekárna vyrábí chléb a pečivo tradičním způsobem. Nosným výrobkem této společnosti je soběslavský chléb vyráběný z žitného kvasu rozváděného ve třech stupních a pečeného v sázecí peci. Žitný kvas je také používán pro výrobu dalamánků, jejichž tvar je chráněn průmyslovým vzorem. Celý sortiment pekařských výrobků je doplněn o ruční výrobu čokoládových pralinek a čokoládové bonboniéry, štrúdlový program a máslové pečivo.

Přímo na výstavišti v pavilonu T1 mohou návštěvníci ochutnat a zakoupit produkty oceněné značkou kvality KLASA a Regionální potravina. Na ploše 384 m2 se bude prezentovat celkem 29 producentů s tímto prestižním oceněním. Konkrétně se představí 18 společností se značkou KLASA: CARLA spol. s r.o., AGRO Jesenice u Prahy a.s., Hamé s.r.o., MASO UZENINY PÍSEK, a.s., Schubert partner a.s., CZ FRUIT, odbytové družstvo, KAND s.r.o., VÁHALA a spol. s r.o. výroba a prodej masných a lahůdkářských výrobků, P R O M E G A spol. s r.o., SEMIX PLUSO, spol. s r.o., LINEA NIVNICE, a.s., ZÁRUBA FOOD a.s., ÚSOVSKO FOOD a.s., Amylon, a.s., Masokombinát Polička, a.s., ORRERO a.s., Natura, a.s. a TOKO AGRI a.s.

Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz