Přihlaste svou farmu do nového ročníku projektu - Poznej svého farmáře

InfoZprávyZemědělství vloženo: 12. 11. 2015


6.11.2015 - Hospodaříte na vlastní farmě a máte vlastní výrobu s finálními produkty jako maso, sýry, zelenina atd.? Přihlaste svou farmu do projektu a propagujte tak nejen své hospodářství, ale i spotřebu regionálních potravin!

Ministerstvo zemědělství hledá pro další ročník úspěšného projektu Poznej svého farmáře majitele menších farem s vlastní produkcí, kteří by se chtěli zapojit do podpory menších farem a kvalitních potravin.

V rámci projektu se uskuteční v každém kraji, tedy na 13ti místech půldenní setkání se zábavným programem, ochutnávkami a farmářským trhem pro veřejnost. Proběhne na vybraných farmách a přizváni budou i farmáři z okolí.

Po velmi úspěšném ročníku 2015, hledáme farmáře pro již 3. ročník. Dejte svým potenciálním zákazníkům vědět, že tu jste a nabízíte kvalitní produkty!

Celou akci včetně propagace, stejně jako finanční kompenzaci pro hostitelskou farmu, zajišťuje Ministerstvo zemědělství.

Zaujala Vás naše nabídka a chcete se stát součástí projektu?

Výborně, kontaktujte nás na poznejfarmare@mze.cz. Uzávěrka přihlášek je 30. 11. 2015.
Blíže o projektu:

Celý projekt pořádá a hradí Ministerstvo zemědělství. Je určen na podporu malých, často začínajících zemědělců, kteří nemají dostatek prostředků na vlastní prezentaci. Veřejnost pak dostává kompletní informaci o producentech, nabízejících prodej přímo ze dvora, ve svém blízkém okolí.

V průběhu května - září 2015 proběhlo 13 akcí na malých farmách ve všech krajích ČR. Na farmách, které se do projektu přihlásily, proběhl „Den otevřených vrátek“, během kterého měli farmáři možnost prezentovat svoji výrobu a produkci. Zájem široké veřejnosti předčil všechna očekávání, protože návštěvnost akcí se pohybovala od pěti set do tisíce lidí.

Za velký přínos projektu považuje MZe i to, že na pořádající farmě dostávají bezplatně možnost prezentace formou Farmářského trhu i sedláci z blízkého okolí a návštěvníci tak odcházejí z akcí nejen s bohatým nákupem kvalitních potravin, ale hlavně také s kontakty na farmáře, ke kterým si mohou pro výrobky v budoucnu dojíždět. Farmáři tak navázali řadu nových kontaktů se svými potenciálními zákazníky a naopak návštěvníci prožili příjemný den plný her pro děti, soutěží, a ochutnávek kvalitních potravin.

Po velmi úspěšném ročníku 2015 hledá Ministerstvo zemědělství dalších třináct farem, které se budou chtít do projektu zapojit.

Informace a fotogalerie z minulého ročníku projektu najdete na www.poznejsvehofarmare.cz

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz