Regionální potravina Moravskoslezského kraje představila vítěze soutěže

InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina vloženo: 29. 09. 2015


26.9.2015 – (Ostrava, 26. září 2015) Na výstavě Život na zahradě proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže Regionální potravina, během kterého bylo oceněno značkou Regionální potravina Moravskoslezského kraje osm výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi. Značka je zárukou místního regionálního původu, a jen letos se o ni v Moravskoslezském kraji ucházelo 82 produktů od 34 výrobců. O logo soutěžili výrobci v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení měly pekařské výrobky včetně těstovin v počtu 20 výrobků.

Prestižní značku Regionální potravina uděluje Ministerstvo zemědělství nejlepším výrobkům od malých a středních regionálních producentů ve 13 krajích Čech a Moravy. „Ministerstvo zemědělství již šestým rokem soutěží Regionální potravina pomáhá malým producentům z regionů. Snaží se tak ocenit a zviditelnit jejich náročnou práci a napomoci jim s jejich výrobky uspět na trhu,“ představil soutěž ministr zemědělství Marian Jurečka.

Výrobky přijaté do soutěže hodnotila osmičlenná komise tvořená zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.

„Ceny si velmi vážíme, jelikož zvítězit v obrovské konkurenci výrobců, kteří se nezabývají technologicky složitější výrobou bezlepkových zákusků, je velmi obtížné. Značkou Regionální potravina mohou být oceňovány jen ty nejkvalitnější potravinářské výrobky z našeho kraje, vítězný výrobek v kategorii "Cukrářské výrobky včetně cukrovinek" můžete přijít ochutnat do našeho cukrářství a pekařství Labužník Celiak ve Frýdku-Místku,“ zve Blanka Hünerová ze společnosti belva, s.r.o.

Značku Regionální potravina Moravskoslezský kraj 2015 obdržely tyto výrobky:
      Kategorie  -   Oceněný výrobek a výrobce

1. Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas - Warischova pečená klobása - Maso V + W, s.r.o.

2. Masné výrobky trvanlivé - Nevyhlášeno

3. Sýry včetně tvarohu - Copánek solený hlavnický - Zemědělské a obchodní družstvo Hlavnice

4. Mléčné výrobky ostatní - Bílý jogurt - Ing. Vojtěch Menšík

5. Pekařské výrobky včetně těstovin - Hukvaldský lopaťák borůvkový - Hukvaldská pekárna s.r.o.

6. Cukrářské výrobky včetně cukrovinek - Labužníkův mls - belva, s.r.o.

7. Alkoholické a nealkoholické nápoje - Aroniovo – bezový sirup - Lubomír Janhuba

8. Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě - Meruňkový extra džem - Monika Sušková

9. Ostatní - Libavský med květový - Dalibor VraníkSoutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na svém obalu. V současné době značku nosí 575 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Podrobné informace o soutěži můžete najít na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Kontakt na regionálního koordinátora soutěže:

Regionální agrární komora Ostravsko
Lenka Rašková
Mobil: 420 604 484 558
Email: potravina.lenka@seznam.cz
tiskove@mze.cz
info@szif.cz

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz