InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina

Regionální potravina na Kunětickém vinobraní

20. 09. 2019

18. 9. 2019 - Kunětické vinobraní, které se koná v sobotu 21. září, potěší milovníky vín, staročeských specialit a dobré zábavy. K degustaci budou vybraná česká, moravská i zahraniční vína nebo burčák. Protože je dobré k vínu něco „zakousnout“, čeká návštěvníky spousta lákadel v podobě místních pochoutek. Těmi budou zejména potraviny oceněné značkou Regionální potravina.

7. ročník Kunětického vinobraní vypukne už tuto sobotu 21. září. Akce nabídne kulturní a gastronomické vyžití s historií. Mezi 10. a 18. hodinou bude hrad i podhradí plný stánků s výborným vínem a občerstvením, součástí bude také pestrý doprovodný program pro celou rodinu. Vystoupí například kapela Two4you, Sabrage, Michal Horák nebo třeba Hradecká cimbálovka. Není nad to, procházet se po hradním areálu se sklenkou dobrého vína. A pokud k němu budete vychutnávat i nějakou krajovou specialitu, ani se vám nebude chtít z vinobraní zpět do reality. Ochutnat můžete například místní výrobky s puncem Regionální potravina

Důležitou součástí vinobraní bude také předávání ocenění vítězům soutěže Regionální potravina 2019 za Pardubický kraj, které se koná od 12.30. Letošní ročník soutěže je jubilejní. Probíhá už desátým rokem. O značku se v Pardubickém kraji ucházelo celkem 116 produktů od 28 výrobců. Největší zájem byl o kategorie Masné výrobky tepelně opracované a Ostatní.

Ocenění Regionální potravina mohou získat pouze malí a střední producenti zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců. Přívlastek regionální se v případě oceněných potravin zúročí hned několikrát. Především se jedná o produkt vyrobený v konkrétním regionu, což je základní podmínka soutěže. Zároveň i podíl místních surovin je stanoven nejméně na 70 procent, hlavní surovina přitom musí být stoprocentně tuzemského původu.

Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Státní zemědělský intervenční fond značku administruje. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době je oceněno 519 produktů od 368 výrobců. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

A které produkty v Pardubickém kraji zvítězily?

Kategorie:

Výrobek a výrobce:

Masné výrobky tepelně opracované

Vračovická lahůdková klobáska

Josef Morávek, Vračovice-Orlov

Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy

NEVYHLÁŠENO

Sýry včetně tvarohu

ČERSTVÝ BIO KOZÍ SÝR OCHUCENÝ - LEVANDULE

Ing. Jitka Píchová, Horní Ředice

Mléčné výrobky ostatní

Mléko

Diana Houdová, Spojil

Pekařské výrobky včetně těstovin

Bramborový chléb s pšeničným kvasem

Mgr. Tomáš Kroulík, Třibřichy

Cukrářské výrobky včetně cukrovinek

NEVYHLÁŠENO

Alkoholické a nealkoholické nápoje

Kujebák Malvaz 13%

Bc. Marek Mandík, Vysoké Mýto

Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě

KVĚTÁK - Aerospace F1

Vladimír Slavík, Šnakov

Ostatní

Perníková zmrzlina se švestkovými povidly

Mgr. Monika Pavlisová, Kunětice

  

Vladimíra Nováková

tisková mluvčí SZIF

Státní zemědělský intervenční fond je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky a Společné rybářské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje značky kvalitních potravin KLASA, Regionální potravina a BIO.

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Anketa

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

15. Srpen
Lesní slavnosti, Landartová stezka, ochutnávka z regionálních pivovarů více ›
20. Srpen
FLORA OLOMOUC 2020 – letní etapa více ›
20. Srpen
LETNÍ ZAHRADNICKÉ TRHY 2020 více ›
22. Srpen
Dožínky Zlínského kraje 2020 více ›
29. Srpen
Dožínky Brniště 2020 více ›
Akce škol:
15. Červen
Víno 6 regionů více ›
17. Září
Květinová show více ›


Dnes se koná 1 akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2020 - AK ČR | vyroba-www.cz