Rozárium v novém. Růžovou sezonu v Olomouci otevřou i legendy Zíma se Simonovou

InfoZprávyZemědělstvíRostlinná výroba vloženo: 01. 06. 2016


Olomoucké rozárium už je sice po ukončené první etapě své velkorysé rekonstrukce otevřeno veřejnosti, ta pravá sezona v něm ale teprve vypukne. A její úvod obstará v pátek 24. června opravdová oslava královny květin, jak se růži právem říká. Celodenní program nazvaný Rozárium v novém nabídne koncerty, soutěže, prezentace růží i růžových vín, divadelní či šermířská představení, ukázky prací floristů, módní přehlídky a jako zlatý hřeb vystoupení legendárních zpěváků Josefa Zímy a Yvetty Simonové.

„Žádná jiná květina se nevyrovná růži. Pěstitelé, básníci, milenci ti všichni se sklánějí před krásou královny květin. Žádná jiná květina nezaujme naše smysly víc. Znovuotevření zahrady - rozária, a to jednoho z největších v České republice - je tedy dostatečný důvod pro zahradní slavnost na počest růže,“ říká Jiří Uhlíř, ředitel Výstaviště Flora Olomouc, pod jehož správu druhé největší tuzemské rozárium patří.


A tato slavnost, která svým názvem Rozárium v novém ještě jednou připomene nedávné ukončení první etapy rekonstrukce tohoto zahradního prostoru, kde se na ploše 3,5 hektaru nachází více než 3000 keřů růží 300 odrůd, je připravena na pátek 24. června, tedy na den předcházející konání velkého běžeckého závodu Mattoni 1/2Maraton Olomouc. „Není to náhoda, protože v tomto termínu bude v našem městě přítomna řada návštěvníků i význačných hostů, které bychom chtěli v rozáriu přivítat a ukázat jim jeho krásu,“ poznamenal Uhlíř.


Program růžové slavnosti bude zahájen v deset hodin zahájením a příchodem hostů, po kterém budou následovat v netradičním pojetí jedno z nejvýznamnějších děl Bohuslava Martinů Otvírání studánek, při němž se představí studenti Konzervatoře Evangelické akademie Olomouc. V pravé poledne bude chtít diváky zaujmout fantaskní představení gratulační opery Pietra Pariatiho Ghirlanda di Fiori. A po vyhlášení floristických soutěží už přijde ve 14 hodin na řadu zlatý hřeb programu v podání legend české populární hudby 20. století, zpěváků Josefa Zímy a Yvetty Simonové. Stálice hudební scény poté vystřídají jejich mladší následovníci Radek Žalud a Milan Sulej.


„Následovat budou v rychlém sledu promítání pohádky pro malé i velké návštěvníky slavnosti, vystoupení šermířů, módní přehlídky i povídání o historii olomouckého rozária.


O půl sedmé vpodvečer dojde na vyhlášení soutěží o růžích a poté program vyvrcholí představením vín, vystoupením kapely Event Jazz Trio a večerním promítáním pohádky na růžové téma,“ uvedla garantka programu Hana Zacpálková s tím, že vstup do rozária je pro všechny zájemce zdarma.

Autorem ilustračních fotografií z Rozária -  je pan Marek Coufal.

ZÁKLADNÍ INFORMACE
ROZÁRIUM V NOVÉM 2016 - slavnostní zahájení „růžové“ sezony v zrekonstruovaném olomouckém rozáriu
Doba konání:     24. 6. 2016, 10.00 – 21.30 hodin
Místo konání: Výstaviště Flora Olomouc - rozárium

Kontakty:
Výstaviště Flora Olomouc, a.s., Wolkerova 17, 771 11 Olomouc, Česká republika, tel.: +420 585 726 111, fax: +420 585 726 272, e-mail: info@flora-ol.cz, www.flora-ol.cz
Ing. Hana Zacpálková, tel.: +420 603 935 280,  e-mail: zacpalkova.hana@flora-ol.cz

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz