InfoZprávyAgrární komora ČR

Rozhodujeme o budoucnosti zemědělství

13. 05. 2019

Už za necelé dva týdny půjdeme opět k volbám. Volit určitě nepůjdou všichni, protože mnoho lidí si neuvědomuje, že volby evropské jsou takřka důležitější, nežli ty naše, domácí. Proč? Protože v Bruselu se rozhoduje o nás a je důležité, aby to nebylo bez nás. Zároveň volby do Evropského parlamentu jsou jenom jednou za pět let, takže dělat změny či úpravy není možné kdykoliv….
Teď je doba, kdy se nejen diskutuje o společné zemědělské politice, ale rozhoduje se o ní a zároveň se rozhoduje o rozpočtu na dalších sedm let, tedy na období do roku 2027. Je pro nás důležité, aby zástupci v parlamentu naslouchali i nám zemědělcům, aby vnímali naše argumenty a také aby bránili naše národní zájmy.

Přinášíme vám odpovědi Martina Hlaváčka, kandidáta na europoslance, na konkrétní otázky tak, abyste poznali jeho názory, postoje a cíle s jakými jde kandidovat.

1. Jaký má podle Vás Evropský parlament ve vyjednávání v Bruselu význam?
2. V oblasti zemědělství a potravinářství již máte letité zkušenosti, když jste působil na Stálém zastoupení v Bruselu a na Ministerstvu zemědělství. Co by měla Vaše práce přinášet agrárnímu sektoru?
3. Je podle Vás šance sjednocovat výši přímých plateb u starých a nových států EU tak, aby nebyly rozdíly od 100 do 400 eur/ha a co pro to ve funkci europoslance můžete udělat?
4. Jak se díváte na problematiku rozdílné výše notifikovaných a nenotifikovaných podpor v jednotlivých členských zemích?
5. Jak řešit podpory schválené před rokem 2004, které se nikde neuvádí a jsou jedním z hlavních problému nerovností na jednotném trhu?

Po kliknutí na obrázek se spustí video

Po kliknutí na obrázek můžete video (formát mp4) uložit nebo otevřít.

Zpracovala: Jarmila Dubravská, výkonná ředitelka pro SZP, AK ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Anketa

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

18. Červenec
Zahradou s odborníkem – Trvalky severoamerických prérií více ›
28. Červenec
Den otevřených dvěří - Havlíčková Borová zemědělská, a.s. - 28.7.2020 více ›
7. Srpen
FLORIA LÉTO 2020 více ›
8. Srpen
Zahradou s odborníkem – Letničky více ›
15. Srpen
Lesní slavnosti, Landartová stezka, ochutnávka z regionálních pivovarů více ›
Akce škol:
17. Září
Květinová show více ›
9. Říjen
Regionální výstava ovoce a dny otevřených dveří více ›


Na dnes není v kalendáři žádné akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2020 - AK ČR | vyroba-www.cz