InfoInzerceFiremní prezentace

S KVALITNÍM POJIŠTĚNÍM JSTE NA SUCHO PŘIPRAVENI RENOMIA AGRO

13. 03. 2019

Vláhový deficit se nesnižuje
Letošní zima byla na sněhovou pokrývku v České republice relativně bohatá a většina sněhu navíc i pomohla napojit půdu, která nebyla promrzlá. Na první pohled by se tedy mohlo zdát, že se dlouhodobý vláhový deficit výrazně snížil. Na většině území republiky je ale situace taková, že hladina spodních vod zůstává stále na historicky nízké úrovni. A co se týká množství vláhy v horní vrstvě půdy, rychlost s jakou sníh odtál v kombinaci s nezvykle vysokými teplotami způsobily, že se značná část povrchové vláhy vytratila. Pro polní porosty i lesy bude nyní zásadní a rozhodující, kolik srážek v nejbližších týdnech spadne. Je pravděpodobné, že problémy s deficitem srážek a jejich nevyrovnaností budou přetrvávat i do budoucna.

Komerční pojištění sucha
Co se týká komerčního pojištění plodin proti riziku sucha, v Čechách toto pojištění nabízí pouze AGRA pojišťovna. Lze přitom pojistit vybrané tři plodiny - ozimou pšenici (tu pro následující sezónu 2019/20) dále kukuřici a slunečnici. Případná likvidace škod probíhá tzv. indexovou metodou.

Ad hoc dotace na zmírnění škod způsobených suchem 2018
Současný systém řešení škod vzniklých suchem je takový, že stát poskytuje zemědělcům odškodnění prostřednictvím tzv. ad hoc státní pomocí. Odškodňování sucha 2018 probíhá ve dvou krocích: nejprve se realizoval podprogram odškodnění krmných plodin, SZIF v říjnu přijal téměř 10 tisíc žádostí, pěstitelé si požádali o 960 mil. Kč a vlastní odškodňování již probíhá. Nyní se realizuje druhá etapa a to podprogram odškodnění ostatních plodin (žádosti se podávaly v lednu). Zásady Ministerstva zemědělství a SZIF, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotací na zmírnění škod způsobených suchem v roce 2018 jsou dostatečně známy všem zemědělcům a tak myslím, že je zbytečné je dále detailně rozebírat.

Podstatnou informací je přitom ta skutečnost, že pokud zemědělec nemá sjednáno komerční pojištění zemědělských plodin na základní rizika, je mu ad hoc státní pomoc významně krácena. Nabízíme proto všem zemědělcům osobní návštěvu a projednání možností, jak pojištění ve vztahu k problematice sucha řešit. Garantujeme přitom profesionální přístup specializovaného makléře – poradce a komplexní péči. RENOMIA GROUP se stará o silnou třetinu zemědělců v České republice.

Kontaktujte nás, jsme vám plně k dispozici

Váš tým RENOMIA AGRO

Inzerát ke stažení

Jiří Havelka
ředitel RENOMIA AGRO
tel.: 603 88 44 71
mail.: jiri.havelka@renomia.cz

Agrární komora ČR obhajuje požadavky zemědělců doma i v zahraničí.

Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc., prezident AK ČR

videa ›

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Kurzovní lístek

19. 11. 2019

EuroEuro25,590
DolarDolar23,135
LibraLibra29,988

zdroj: www.cnb.cz

Anketa

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Akce AK:
19. Listopad
Seminář: DEMOFARMY 2019 - Den otevřených dveří více ›
21. Listopad
Setkání chovatelů Jilemnice 2019 více ›
26. Listopad
Jednání Ekonomické komise AK ČR více ›
28. Listopad
XV. celostátní seminář s mezinárodní účastí: NOVÉ SMĚRY V INTENZIVNÍCH A ZÁJMOVÝCH CHOVECH KRÁLÍKŮ více ›
30. Listopad
Česko-polské setkání chovatelů poštovních holubů a včelařů, medový podzim více ›
Akce škol:
19. Listopad
Moderní chov prasat v ČR v Brně více ›
22. Listopad
Den otevřených dveří Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze více ›


Dnes se konájí 2 akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2019 - AK ČR | vyroba-www.cz