Slavnostní předávání certifikátů osmi vítězům soutěže Regionální potravina Středočeského kraje 2016

InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina vloženo: 14. 09. 2016


Ve Středočeském kraji se soutěžilo o značku Regionální potravina 2016

Zámek Kačina, 10. září 2016 – Slavnostní předávání certifikátů osmi vítězům soutěže Regionální potravina Středočeského kraje proběhlo v rámci tradičních dožínek a vinobraní na zámku Kačina.Prestižní značku Regionální potravina uděluje Ministerstvo zemědělství nejlepším výrobkům malých a středních regionálních producentů ve 13 krajích Čech a Moravy.

„Ministerstvo zemědělství pomáhá již sedmým rokem soutěží Regionální potravina malým producentům z regionů. Snaží se tak ocenit a zviditelnit jejich náročnou práci a napomoci jim uspět s jejich výrobky na trhu,“ představil soutěž ministr zemědělství Marian Jurečka. Ve Středočeském kraji bylo letos v soutěži o značku Regionální potravina hodnoceno celkem 82 produktů od 28 výrobců, a to v osmi kategoriích. Nejsilnější zastoupení mělo 21 výrobků z kategorie Masné výrobky tepelně opracované. Výrobky hodnotila komise tvořená osmi zástupci Ministerstva zemědělství, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.

„Při výběru vítězných výrobků byl kladen důraz především na kvalitu použitých regionálních surovin, vyšší míru přidané hodnoty, ale také na správné označování výrobků,“ sdělila koordinátorka soutěže ve Středočeském kraji Ing. Gabriela Jeníčková, ředitelka Krajského informačního střediska Středočeského kraje.

K  udělení značky Středočeská Regionální potravina 2016 navrhla hodnotitelská komise 8 výrobků z následujících kategorií:

Kategorie:   Výrobek a výrobce:
      

Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas - PAŠTIKA S PEČENÝM MASEM, Řeznictví a uzenářství U DOLEJŠÍCH s.r.o.
      

Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy - SALÁM S PEPŘEM, VLAMEXA s.r.o.
      

Sýry včetně tvarohu - ZRAJÍCÍ SÝR, Martin Homola
      

Mléčné výrobky ostatní - Nevyhlášeno
Pekařské výrobky včetně těstovin - CVRČOVICKÝ CHLÉB, CVRČOVICKÁ PEKÁRNA, s.r.o.
      

Cukrářské výrobky včetně cukrovinek - ŠVESTKOVÝ ŘEZ, ISŠ Jesenice
      

Alkoholické a nealkoholické nápoje - BOHEMIA MOŠT – JABLEČNÝ, Bohemia Apple, družstvo
      

Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě - BŘEŽANSKÝ MALINOVÝ DŽEM, Berry servis, s.r.o.
      

Ostatní - MED MEDOVICOVÝ LESNÍ, Jana VonšovskáSoutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat na svém obalu značku Regionální potravina po dobu čtyř let. V současné době značku nosí 577 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Podrobné informace o soutěži můžete najít na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz