Státní zemědělský intervenční fond na Zemi živitelce 2016

InfoZprávyZemědělství vloženo: 15. 08. 2016


Praha, 15. srpna 2016 – Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) na tiskové konferenci k výstavě Země živitelka 2016 představil svoji expozici a chystaný program prezentace spolu se značkami kvalitních potravin KLASA a Regionální potravina. I tentokrát se bude jednat o největší stánek na veletrhu, který se zároveň představí v novém, moderním designu.

SZIF se agrosalonu Země živitelka účastní pravidelně. Jako jediná platební agentura v ČR, jejímž posláním je pomoc českému zemědělství, na výstavě nemůže chybět. Letošní 43. ročník se koná od 25. do 30. srpna.


SZIF se bude prezentovat v rámci společné expozice výrobců oceněných značkou kvality KLASA a Regionální potravina v pavilonu výstaviště T1. Rozlohou 408 m2 se bude opět jednat o největší expozici, a to dokonce ještě větší, než v předchozím roce. Expozice se zároveň představí v novém, moderním pojetí. Velikostí stánku už Fond asi nepřekvapí, zato bude překvapením maskot Klasáček. Postavička Klasáčka je tematicky spojena s edukativní kampaní AKADEMIE KVALITY na podporu kvalitních potravin, kterou v červenci SZIF odstartoval.


Kvalitní potraviny oceněné značkami Klasa a Regionální potravina bude ve společné expozici reprezentovat 38 výrobců. Návštěvníci výstavy tak budou mít jedinečnou možnost ochutnat a nakoupit to nejlepší z českých a moravských regionů. Těšit se mohou na oceněné džemy, sýry, mošty, čaje, masné výrobky, šťávy, čokolády, pekařské výrobky a mnohé další. Kdo neodolá, může si domů odnést speciality za výhodné ceny.


U informačního pultu SZIF se mohou zájemci z řad odborné i laické veřejnosti dovědět informace o činnosti Fondu a především o aktualitách v dotačních titulech. K dispozici budou informační materiály a přehledy. Novinkou v letošním roce bude také poskytování informací pro zájemce, kteří by chtěli rozšířit řady zaměstnanců Fondu. Cílem je představit SZIF nejenom jako platební agenturu, ale i jako moderní společnost se širokým spektrem pracovních možností.

Stejně jako v předchozích letech proběhne v den zahájení výstavy 25. srpna v Pivovarské zahradě slavnostní předávání certifikátů KLASA. Z rukou ministra zemědělství Mariana Jurečky a ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu Martina Šebestyána převezme ocenění devět producentů na celkem patnáct výrobků.

V blízkosti centrálního stánku společného pro Klasu, Regionální potravinu a SZIF se bude nacházet ostrovní expozice - samostatný stánek Regionální potraviny. Zde bude pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program. Přichystány jsou soutěže s Regionální potravinou o balíček oceněných potravin, soutěž v pití mléka, o nejlepší bramborový salát, v pojídání párků, česání chmele a kolo štěstí. Se soutěžemi jsou pochopitelně spojeny také atraktivní ceny. Chybět nebude ani kuchařská show, hudební a kulturní vystoupení, prezentace krajů i samotných oceněných výrobců.

Věříme, že expozice SZIF společně s kvalitními potravinami bude jednou z nejnavštěvovanějších a přinese návštěvníkům vedle zajímavých informací i notnou dávku zábavy.


Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF


Státní zemědělský intervenční fond je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje národní značky kvalitních potravin KLASA a Regionální potravina.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz