SZIF začal vydávat rozhodnutí k platbám na telata masného typu

InfoDotacePlatby na základě jednotné žádosti vloženo: 18. 02. 2016


Praha 17. února 2016 – Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) od 15. února vydává rozhodnutí k platbám na telata masného typu. Platbu mohou žadatelé urychlit díky vzdání se práva odvolání, finanční prostředky se tak k příjemcům dostanou dříve.


Zároveň informujeme, že administrace vydávání rozhodnutí pro některé další podpory probíhá oproti plánovanému harmonogramu podstatně rychleji.

Vydávání rozhodnutí k dotacím, o které zemědělci žádají prostřednictvím Jednotné žádosti, je v plném proudu.
Od 15. února SZIF rozesílá rozhodnutí k platbám na telata a příští týden budou od 25. února následovat rozhodnutí na produkci zeleninových druhů s vysokou a velmi vysokou pracností.


SZIF dále informuje, že pro některá opatření stihl vydat většinu rozhodnutí podstatně dříve, než avizoval v harmonogramu. Došlo k výraznému zkrácení termínů u podpory na cukrovou řepu a Přechodných vnitrostátních podpor (PVP). U PVP jsme již minulý týden vydali přes 90 % rozhodnutí, a to o téměř 3 týdny dříve oproti původnímu termínu. Podobně je tomu také v případě podpory na cukrovou řepu, kde jsme zkrátili lhůtu pro rozeslání 90 % rozhodnutí o 10 dní dříve v porovnání s harmonogramem.


Protože výplata peněžních prostředků následuje ihned po nabytí právní moci rozhodnutí, chtěli bychom tímto apelovat na žadatele, aby využili možnosti vzdání se práva odvolání. Odesláním „Prohlášení o vzdání se práva odvolání“ na příslušný Regionální odbor SZIF, odkud rozhodnutí obdrželi, proplacení výrazně urychlí.


Tento formulář je k dispozici na webových stránkách www.szif.cz, v hlavní nabídce Jednotná žádost, v se kci Ke stažení (zde pod nabídkou Jednotná žádost).


Pokud žadatel využije svého práva na vzdání se odvolání, urychlí tím zároveň vydání rozhodnutí na svou další platbu v rámci přímých plateb.


Opatření přímých plateb se vzájemně blokují, tzn., že dokud nedojde k nabytí právní moci rozhodnutí jednoho opatření, nelze začít administrovat opatření další. Tyto blokace jsou způsobené zejména povinností uplatňovat na žádosti tzv. finanční disciplínu. Finanční disciplína je druh snížení dotace z přímých plateb, pokud má žadatel nárok na sumu vyšší než 2 000 Eur, a je nařízena evropským předpisem. Pokud tedy žadatel podává žádost na více přímých plateb, je důležité, aby po obdržení rozhodnutí (v případě, že neshledává v rozhodnutí žádnou nesrovnalost), co nejdříve využil svého práva a podal vzdání se odvolání.


V případě dotazů se žadatelé mohou obrátit na infolinku SZIF prostřednictvím telefonního čísla 222 871 871, nebo e-mailu: info@szif.cz.


Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz