SZIF začíná vydávat rozhodnutí na Přechodné vnitrostátní podpory s předstihem

InfoDotaceNárodní dotaceZemědělství, potravinářství, poradenství vloženo: 26. 01. 2017


Praha 26. ledna 2017 – Vydávání rozhodnutí na Přechodné vnitrostátní podpory (PVP) odstartoval  Státní  zemědělský  intervenční  fond  o  několik  dní  dříve oproti harmonogramu. Místo původního termínu 1. února začíná SZIF odesílat rozhodnutí už dnes. Výplat se tak zemědělci dočkají dříve. Na doplňkovou platbu je vyčleněno téměř 880 milionů korun.

PVP slouží k dorovnání podpor u vybraných komodit, které byly znevýhodněny pro zemědělce v ČR oproti původním zemím EU. Jsou plně hrazeny z českého rozpočtu. Jedná se o platby na zemědělskou půdu, přežvýkavce, chmel, brambory na výrobu škrobu, krávy bez tržní produkce mléka, ovce a kozy.

O dotaci si zažádalo 29 572 zemědělců, celkem je na podporu určeno 880 milionů korun.

Sazby PVP v rámci Jednotné žádosti 2016 jsou následující:
Zemědělská půda                              178,32 Kč/ha  
Chmel                                            4 845,07 Kč/ha  
Brambory určené na výrobu škrobu  1 621,74 Kč/t  
Přežvýkavci                                        95,40 Kč/VDJ  
Krávy bez tržní produkce mléka          121,28 Kč/VDJ  
Ovce/kozy                                          57,47 Kč/VDJ

Snahou SZIF je, aby zemědělci obdrželi peníze v co nejkratším termínu. Vydávání rozhodnutí o platbě se proto snažíme maximálně urychlit.
U dotačních titulů Jednotné žádosti 2016 se nám daří rozesílat rozhodnutí v mnohem kratší době, než je uvedeno v harmonogramu, a to i o několik týdnů. V případě PVP zahájil SZIF administraci rozhodnutí dokonce před termínem. Místo od 1. února vydává rozhodnutí už od 26. ledna.

Pro  výplatu této podpory je  nezbytné,  aby  rozhodnutí  nabylo  právní  moci.  Doporučujeme žadatelům, aby pro urychlení výplat využili možnosti vzdání se práva na odvolání. Díky tomuto kroku platbu uspíší. Formulář „Prohlášení o vzdání se práva odvolání“ je k dispozici na webových stránkách www.szif.cz/ JEDNOTNÁ ŽÁDOST, v sekci „Ke stažení“, ve složce Jednotná žádost.

Tento formulář lze podat jedním z následujících způsobů:
1. prostřednictvím Portálu farmáře
2. přes datovou schránku
3. osobně na místně příslušném regionálním pracovišti SZIF
4. poštou
5. e-mailem, ale pouze s uznávaným elektronickým podpisem.

V  případě  dotazů  se  žadatelé  mohou  obrátit  na  infolinku  SZIF  prostřednictvím  tel. čísla: 222 871 871 nebo e-mailu: info@szif.cz.

Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF
Státní  zemědělský  intervenční  fond  je  akreditovanou platební  agenturou  pro  provádění  opatření  Společné  zemědělské  politiky financovaných  z Evropského  zemědělského  záručního  fondu,  Evropského  zemědělského  fondu  pro  rozvoj  venkova  a  Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje národní značky kvalitních potravin KLASA a Regionální potravina.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz