TECHAGRO ukázalo budoucnost zemědělství - předběžná závěrečná zpráva

InfoZprávyZemědělství vloženo: 18. 04. 2016


Brněnský komplex zemědělských a lesnických veletrhů potvrdil své postavení evropské veletržní akce. Vystavovatelé obsadili veškerou plochu brněnského výstaviště, využity byly i travnaté plochy, parkoviště, galerie pavilonů, byla postavena montovaná hala K s plochou 5 tisíc čtverečních metrů. Zvýšil se počet zahraničních vystavovatelů i prezentovaných značek, mezi nimiž nechyběl žádný ze světových výrobců zemědělské techniky. Díky koncepci doprovodného programu s těžištěm v odborných tématech se podařilo zvýšit podíl odborných návštěvníků. Za pět dní prošlo branami výstaviště více než 112 tisíc návštěvníků, stejně jako v minulých letech byl největší nápor zaznamenán v neděli. Veletrh zahájil předseda senátu Milan Štěch a ministr zemědělství Marian Jurečka, přítomen byl rovněž vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš.

Zemědělské a lesnické veletrhy v Brně jsou v letošním roce největší svého druhu v Evropě a svým rozsahem i historicky největším veletrhem v České republice a Slovenské republice. Počet vystavovatelů se dostal téměř k osmi stovkám, 166 zahraničních vystavovatelů přijelo ze 40 zemí. Na expozicích bylo zastoupeno celkem 1125 značek. Účast dovozců světových značek na veletrhu TECHAGRO je silně podporována centrálami nadnárodních firem. Nosným tématem ročníku bylo přesné zemědělství, tj. využití nových technologií v zemědělské výrobě.


Návštěvníci přijížděli také formou zájezdů, hlavně z České republiky a ze Slovenska, z dalších zemí bylo nejvíce zastoupeno Rakousko.

V rámci slavnostního zahájení byly vyhlášeny výsledky soutěže GRAND PRIX TECHAGRO 2016, vystavovatelé přihlásili celkem 66 exponátů, z nichž 9 obdrželo ocenění. V dalších soutěžích (GRAND PRIX SILVA REGINA 2016, GRAND PRIX ANIMAL VETEX 2016, GRAND PRIX BIOMASA 2016) byly oceněny 4 exponáty. Do všech soutěží bylo přihlášeno téměř sto exponátů.

Jako součást doprovodného programu veletrhu ANIMAL VETEX proběhl Středoevropský veterinární kongres s účastí tuzemských i zahraničních veterinárních odborníků.


Po celých pět dní probíhal na výstavišti rozsáhlý doprovodný program zaměřený především na zemědělské a lesnické odborníky. Mezi nejdůležitějšími akcemi doprovodného programu lze uvést Sněm Agrární komory ČR, Agrofert fórum, Kulatý stůl ČR a Euroasijského ekonomického svazu zaměřený na chov ryb a akvakulturu, seminář pro začínající zemědělce, programy týkající se evropských fondů a podpory malého a středního podnikání, show a soutěže STIHL® TIMBERSPORTS®, programy zaměřené na následky změn klimatu jak pro zemědělce, tak pro lesníky.

Doprovodný program BIOMASA se zaměřil na využívání energie dřevní hmoty a předvádění techniky pro zpracování biomasy. Návštěvníci veletrhu ANIMAL VETEX měli možnost vidět komentované přehlídky skotu, ovcí, prasat a koz. Galerii pavilonu C obsadila Velká včelařská výstava.

Novináři
Za první čtyři dny veletrhů se v tiskovém středisku akreditovalo celkem 262 zástupců médií z devíti zemí. Zahraničních novinářů přijelo celkem 41, a to z Rakouska, Maďarska, Slovenska, Bulharska, Polska, Německa, Švédska a Velké Británie.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz