ÚKZÚZ stále nachází nedostatky ve vystavovaných rostlinolékařských pasech

InfoZprávyZemědělstvíRostlinná výroba vloženo: 27. 12. 2016


19.12.2016 – Při kontrolách prováděných inspektory ÚKZÚZ jsou opakovaně zjišťovány přetrvávající nedostatky, týkající se předepsaných náležitostí vystavovaných rostlinolékařských pasů. Tyto nedostatky mohou vést až k odebrání oprávnění k jejich vystavování. Z výše uvedených důvodů vydává ÚKZÚZ upozornění pro osoby oprávněné vystavovat rostlinolékařské pasy.

Předepsané náležitosti jsou nezbytnou zákonnou podmínkou platnosti rostlinolékařských pasů a jsou stanoveny vyhláškou č. 215/2008 Sb., o opatřeních proti zavlékání a rozšiřování škodlivých organismů rostlin a rostlinných produktů, ve znění pozdějších předpisů.

Vzhledem k tomu, že aktuálně platné požadavky na označování rostlinolékařských pasů jsou  známé již dostatečně dlouhou dobu, ÚKZÚZ nebude nadále tolerovat vystavování rostlinolékařských pasů, které nesplňují předepsané požadavky a upozorňuje osoby oprávněné vystavovat rostlinolékařské pasy, aby v souladu s platnou legislativou upravily vystavované doklady, počítačové programy anebo razítka. Zjištění nedostatků ve formě a v náležitostech vystavovaných rostlinolékařských pasů může vést k odebrání oprávnění k vystavování rostlinolékařských pasů.

Toto upozornění se netýká případů, kdy je možnost označovat rostlinolékařské pasy zkratkami SRS a ES součástí dosud platných předpisů. Těmito případy jsou reprodukční materiál lesních dřevin, kdy Průvodní list pro sadební materiál slouží jako rostlinolékařský pas (viz příloha č. 18 k vyhlášce č. 29/2004 Sb., kterou se provádí zákon č. 149/2003 Sb., o obchodu s reprodukčním materiálem lesních dřevin, ve znění pozdějších předpisů), a reprodukční materiál ovocných rodů a druhů a révy, kdy je rostlinolékařský pas sloučen s návěskou pro rozmnožovací materiál (viz přílohy č. 14 a 15 k vyhlášce č. 332/2006 Sb., o množitelských porostech a rozmnožovacím materiálu chmele, révy, ovocných rodů a druhů a okrasných druhů a jeho uvádění do oběhu, ve znění pozdějších předpisů).


Legislativa: Předepsané náležitosti rostlinolékařských pasů jsou stanoveny ve vyhlášce č. 215/2008 Sb., o opatřeních proti zavlékání a rozšiřování škodlivých organismů rostlin a rostlinných produktů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „vyhláška“). Konkrétně se jedná o § 15 - Formy a náležitosti rostlinolékařských pasů (k § 16 odst. 2 a k § 18 odst. 2 zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů).


Vzor Rostlinolékařského pasuIvana Kršková, PR

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz