V den zahájení výstavy Zahrada Čech předala náměstkyně ministra zemědělství a hejtman Ústeckého kraje certifikáty vítězům soutěže Regionální potravina Ústeckého kraje

InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina vloženo: 13. 09. 2016


V Ústeckém kraji se soutěžilo o značku Regionální potravina 2016
Litoměřice, 9. září 2016 - V den zahájení výstavy Zahrada Čech předala náměstkyně ministra zemědělství Viera Šedivá a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček certifikáty devíti vítězům soutěže Regionální potravina Ústeckého kraje. Prestižní značku Regionální potravina uděluje Ministerstvo zemědělství nejlepším výrobkům od malých a středních regionálních producentů ve 13 krajích Čech a Moravy.

„Ministerstvo zemědělství již sedmým rokem soutěží Regionální potravina pomáhá malým producentům z regionů. Snaží se tak ocenit a zviditelnit jejich náročnou práci a napomoci jim s jejich výrobky uspět na trhu,“ představil soutěž ministr zemědělství Marian Jurečka. V Ústeckém kraji bylo letos v soutěži o značku Regionální potravina hodnoceno celkem 247 produktů od 53 výrobců, a to v devíti kategoriích. Nejsilnější zastoupení mělo 66 výrobků z kategorie Masné výrobky tepelně opracované, včetně uzených mas. Výrobky hodnotily dvě 7členné komise tvořené zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR. Vzhledem k historicky nejvyššímu počtu přihlášených výrobků měly obě komise při výběru vítězných výrobků velmi náročnou práci.


„Mám radost z toho, že Ústecký kraj patří mezi kraje ČR s největším zájmem o to získat značku Regionální potravina. Opět hodnotitelskou komisi příjemně překvapila vysoká kvalita naprosté většiny regionálních výrobků. Tato soutěž pomáhá ocenit a zviditelnit náročnou práci našich potravinářů a pomoci jim uspět s jejich výrobky na trhu. Je také potěšitelné, že vzrostl počet mladých potravinářů a ti se umisťují na předních místech,“ uvedla regionální koordinátorka Ludmila Holadová, ředitelka Okresní agrární komory Most.


K  udělení značky Regionální potravina Ústeckého kraje 2016 navrhla hodnotitelská komise 9 výrobků z následujících kategorií:

Kategorie:    Výrobek a výrobce:


1.    Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas - PEČENÉ KOLENO BEZ KOSTI - ASTUR-KA, s.r.o.
2.    Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy - TRADIČNÍ JÁTROVÁ PAŠTIKA - Čongrády s.r.o.
3.    Sýry včetně tvarohu - GOUDA KOZÍ SÝR - POLABSKÉ MLÉKÁRNY a.s.
4.    Mléčné výrobky ostatní -  PASTEROVANÉ KOZÍ MLÉKO - Ondřej Malina
5.    Pekařské výrobky včetně těstovin - MAKOVEC BEZ MOUKY - Jaroslava Michalcová
6.    Cukrářské výrobky včetně cukrovinek - VĚTRNÍK MONOPOL - Gabriela Schönbauerová - Pivovar Monopol
7.    Alkoholické a nealkoholické nápoje - JABLEČNO-RAKYTNÍKOVÁ ŠŤÁVA S DUŽINOU - LoPe Fruit s.r.o.
8.    Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě - JABLKA SUŠENÁ - KOSTKY - SEVEROFRUKT, akciová společnost
9.    Ostatní - KVĚTOVÝ MED - LIPOVÝ - Ing. Radek GeletičSoutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na svém obalu. V současné době značku nosí 577 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Podrobné informace o soutěži můžete najít na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.


Kontakt na regionálního koordinátora soutěže:

Holadová Ludmila - Okresní agrární komora Most
Mobil: +420 602 341 689
Email: oakmo@oakmo.cz

tiskove@mze.cz
info@szif.cz

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz