V příštím roce bude SZIF hospodařit s více než 37 miliardami korun

InfoZprávyZemědělstvíEkonomické zpravodajství vloženo: 23. 11. 2016


Praha 23. listopadu 2016 – Vláda České republiky dnes schválila „Návrh rozpočtu Státního zemědělského intervenčního fondu na rok 2017“, který vychází z návrhu kapitoly Ministerstva zemědělství. Pro příští rok obdrží SZIF dotace ve výši 37,2 miliardy korun, z toho 6,5 miliardy korun půjde ze státního rozpočtu a 30,7 miliardy korun z rozpočtu Evropské unie.

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) administruje a kontroluje opatření Společné zemědělské politiky, která jsou financovaná z Evropského zemědělského záručního fondu a Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova, rovněž opatření Společné rybářské politiky financovaná z Evropského námořního a rybářského fondu a podpory v rámci Národních dotací plně financovaných z národních zdrojů. Pro rok 2017 je hlavní prioritou SZIF zabezpečit administraci a kontrolu opatření Společné zemědělské politiky dle platných nařízení Evropské unie a příslušných nařízení vlády České republiky v novém programovém období 2014 - 2020.

Rozpočet SZIF pro rok 2017 je 37,2 miliardy korun, z toho 6,5 miliardy korun půjde ze státního rozpočtu a 30,7 miliardy korun z rozpočtu Evropské unie. Na zabezpečení opatření Společné zemědělské politiky připadá objem finančních prostředků celkem ve výši 35,3 miliardy korun, z toho 4,6 miliardy korun ze státního rozpočtu a 30,7 miliardy korun z rozpočtu Evropské unie. Nejvíce se na výplatách budou podílet přímé platby. Na žádosti roku 2017 bylo vyčleněno 23,2 miliardy korun z rozpočtu Evropské unie. Na Program rozvoje venkova bude v následujícím roce určena částka 11,4 miliardy korun, která zahrnuje prostředky ze státního rozpočtu ve výši 4,4 miliardy korun a zdroje Evropské unie ve výši 7 miliard korun. Zbývající část dotací se vztahuje ke Společné organizaci trhu včetně zlepšení výroby včelařských produktů, marketingové činnosti a správním výdajům SZIF.

Návrh rozpočtu SZIF na rok 2017 bude dále projednávat Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a následně schvalovat Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR.


Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF


Státní zemědělský intervenční fond je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky a Společné rybářské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje národní značky kvalitních potravin KLASA a Regionální potravina.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz