Victoria Regia 2015 Piešťany

InfoZprávyZemědělstvíRostlinná výroba vloženo: 16. 10. 2015


Mistrovství Slovenska ve floristice se konalo již po dvaadvacáté a opět se potvrdila prestiž této soutěže. Floristické klání s mezinárodní účastí se setkalo s velkým zájmem z řad floristů i laické veřejnosti, která měla možnost zhlédnout vystavené práce všech soutěžících v prostorách Kulturně-společenského centra Fontána. Završením národní soutěže ve vázání a aranžování květin bylo Květinové korzo, které prošlo piešťanskými ulicemi.

První příčky nakonec obsadili reprezentanti České republiky. V kategorii senior se slovenským mistrem floristou stal Jaromír Kokeš, mezi juniory zvítězila a mistryní floristkou se stala Iva Bouzková ze SŠZaZe Komerse, Děčín-Libverda.


Jaromír Kokeš je ostříleným matadorem floristických soutěží nejen v České republice, ale i v zahraničí. Během svého přebohatého floristického života získal mnoho ocenění nejen na naší národní soutěži Děčínská kotva, ale úspěšně se prezentoval i na evropském floristickém klání seniorů EUROPA CUP 2011 pořádaném v Havířově. Představuje osobnost české floristické scény, přitom však velmi skromnou a pracovitou, ochotnou podat pomocnou ruku na jakékoli akci propagující českou floristiku široké veřejnosti.      


Iva Bouzková je mladou nadějí české floristické scény. Od té doby, co se objevuje na startovních listinách floristických soutěžích, nepřestává překvapovat členy JURY naprosto precizní technikou a vypracováním svých soutěžních prací. Hodnocení jejích aranžmá se v průměru pohybuje nad hranicí 90 bodů ze 100, což je nevídané i pro kategorii senior. Profesorský sbor Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse v Děčíně Libverdě může být na svou studentku právem pyšný.


Slavnostní galavečer byl zpestřen o přehlídku kytic všech soutěžících, jež předvedly modelky v šatech Róberta Bartolena.


Nezvykle teplé záříjové dny neubíraly nic na atmosféře Vánoc vnesené prostřednictvím výtvorů floristů do prostor KC Fontána. Kouzlo Vánoc, jak znělo nosné téma 22. ročníku soutěže, bylo předzvěstí nadcházejících měsíců a mnozí se tak nechali inspirovat právě na letošní největší svátky roku.


Autor: Daniela Urešová  Floristika http://floristikaweb.cz 
          a Jiří Martinek Zahradnická fakulta Mendelu v Brně

Více informací

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz