Vítězem 9. ročníku soutěže - O cenu ústředního ředitele SVS - jsou středoškoláci z Košic

InfoZprávyZemědělstvíŽivočisná výroba vloženo: 11. 11. 2015


Vítězem vědomostní a dovednostní soutěže středních škol s veterinárním zaměřením „O cenu ústředního ředitele Státní veterinární správy“ se letos, podruhé v historii, stal tým studentů Střední veterinární školy v Košicích. Vítěze ve středu 4. listopadu 2015 ocenil ústřední ředitel Státní veterinární správy (SVS) Milan Malena. Jednalo se již o devátý ročník soutěže. Studenti z východu Slovenska přerušili svým vítezstvím šňůru tří výher v řadě středoškoláků z Českých Budějovic.

Soutěž se, tak jako v předchozích letech, uskutečnila ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu Praha v Lysolajích ve dnech 1. – 4. listopadu 2015. Letošního ročníku se účastnili reprezentanti devíti středních veterinárních škol z České republiky i Slovenska. Kromě vítězných středoškoláků z Košic to byli studenti škol v Boskovicích, Hradci Králové, Třebíči, Kroměříži, Benešově, Českých Budějovicích, Plasích a Nitře. Počet soutěžících škol rok od roku roste, což je jistě velmi potěšující skutečnost.


Čtyřčlenná družstva studentů se postupně utkala ve čtyřech disciplínách. Byly jimi prezentace na téma Město a škola, kde studuji, písemný test znalostí a odborná část soutěže v laboratořích. Poslední disciplínou byla opět prezentace, tentokrát na téma „Mé budoucí odborné zaměření a má ročníková práce“.


Soutěžící byli hodnoceni pětičlennou odbornou porotou. Její předsedkyní byla, tak jako v předchozích letech, opět Bohuslava Tremlová, děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. V rámci doprovodného vzdělávacího a společenského programu mohli zájemci z řad studentů absolvovat prohlídku historického centra Prahy s průvodcem a vyhlídkovou plavbu lodí po Vltavě. Zajímavým zpestřením programu byla v úterý 3. listopadu 2015 návštěva Zoologické zahrady Praha spojená s prohlídkou veterinárních zajímavostí a přednáškou hlavního veterináře ZOO.


Kromě absolutního vítěze byly letos vyhlášeny také další dvě kategorie kolektivní a jedna individuální. Zvláštní cenu hodnotitelské komise za nejlepší laboratorní diagnostiku získala škola z Benešova a Zvláštní cenu hodnotitelské komise za vynikající projev a přispění k sehranosti týmového vystoupení a reprezentaci své školy získala škola z Kroměříže. Zvláštní cenu hodnotitelské komise za pozoruhodný profesionální výkon obdržel Juraj Oremusz ze školy v Nitře.


Ústřední ředitel SVS Milan Malena při hodnocení účastníků soutěže zdůraznil, že v profesním i osobním životě jsou důležité nejen znalosti a dovednosti, ale také umění je „prodat“, tedy prezentovat na veřejnosti. A protože je člověk tvor společenský, je kromě individuálních kvalit jedince důležitá i jeho schopnost práce v kolektivu.

Mgr. Petr Pejchal
Tiskový mluvčí SVS

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz