Výstava Země živitelka 2015 - příležitost poznat Regionální potraviny z celé České republiky

InfoPoradenstvíAkce, konference a seminářePozvánky vloženo: 06. 08. 2015


27.8.2015 - Země živitelka, výstava pro „Budoucnost českého zemědělství a českého venkova“, je i letos příležitostí ochutnat Regionální potraviny z celé České republiky. Ministerstvo zemědělství již šestým rokem soutěží Regionální potravina pomáhá malým producentům z regionů a snaží se ocenit a zviditelnit jejich práci a napomoci jim s jejich výrobky uspět na trhu.

Po celou dobu trvání výstavy, tedy od 27. srpna do 1. září 2015, budou mít návštěvníci v pavilonu T českobudějovického výstaviště možnost navštívit bezmála 30 výrobců kvalitních potravin označených značkou kvality ministerstva zemědělství v rámci prezentace kvalitních potravin Regionální potravina a Klasa Státního zemědělského a intervenčního fondu.

K ochutnání a zakoupení budou výrobky s označením Regionální potravina od jedenácti producentů převážně z Jihočeského kraje, dále také z Pardubicka, Vysočiny, Jižní Moravy nebo Karlovarského kraje. Mezi nimi se představí také 7 ze 107 letos nově oceněných výrobků. Zastoupeny budou pekařské i mléčné výrobky, ovocné produkty, uzeniny i další pochutiny jako pivo, sušené maso nebo výrobky s medem.


Seznam vystavovatelů – Regionální potravina

Výrobce

Oceněný výrobek

Marek Baštýř

Podmáslový chléb 2000g

Nature Notea, s.r.o.

Gabík nektar od farmáře jahoda

Jaroslav Auský - minimlékárna

Smetanový zákys

Ivana Rychtářová (U Rychtářů)

Chalupářský bok

Ing. Josef Elis - pekařství, cukrářství

Ovocný řez s pudinkem malinový

PRECIS HOLDING s.r.o.

14° Medová - speciální pivo

CORAX Trading

Jihočeské Jerky

Horňácká farma s.r.o.

Meruňkový kompot, Horňácké patizonky

KARAMELOVÝ SEN s.r.o.

Českokrumlovský karamel od Vaška - originální

Vavřinec Turčín

Ovoce s medem- višeň


Vedle stánků výrobců expozici doplní doprovodný program na samostatném podiu - soutěže o drobné dárky a dárkové balíčky Regionálních potravin, prezentace výrobců, kuchařská show, kulturní vystoupení a prezentace krajů a kuchařská show dvojice Kluci v akci s ochutnávkou.

Součástí společné expozice budou také výrobky z ovoce a zeleniny, čokoládové výrobky, uzeniny a masné výrobky, práškárenské směsi, mléčné výrobky a sýry, cereálie a müsli, vejce a další pochutiny s označením KLASA.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz