Výstavy, adventní dílny, předváděcí akce a soutěž

InfoZprávyZemědělstvíRostlinná výroba vloženo: 23. 11. 2016


V adventním a předvánočním čase je obrovská příležitost pro aktivitu jednotlivých členů Svazu květinářů a floristů ČR. První adventní akce proběhly již o tomto víkendu.


Některé se uskutečnily jako jednodenní akce, další po celou dobu víkendu a jedna poběží až do 24. prosince tedy do Štědrého dne. Obchod kvítím z Bezna pořádal prodejní výstavu na zámku Stránov. K vidění i ke koupení byly adventní věnce, stromečky, svícny, ale i květiny, jako vánoční hvězdy, bramboříky a vánoční kaktusy. Výstava byla zakončena koncertem na nádvoří zámku.

V neděli 20.11.  byla další jednodenní prodejní výstava a to v Květiny Milt. V Plzni měli návštěvníci možnost obdivovat floristické umění Jana Milta a jeho kolektivu, ale hlavně aktivitu celé jeho rodiny. K vidění byly různé věnce, svícny, floristický materiál, svíčky a hrnkové květiny.


Dvoudenní byly akce Sdružení zahradnických center. Adventní dílna se uskutečnila v Zahradnickém centru Chládek, Dvořák a syn v Teplicích a v Líbeznicích. Zajímavá akce s perníčky se uskutečnila v Zahradnickém centru Lysý ve Dvoře Králové. V Teplicích předvedla svoje floristické umění Jarmila Pejpalová.  Adventní tvoření Jaromíra Kokeše, několikanásobného Mistra České republiky ve floristice bylo možno vidět v Zahradnickém centru Brabec v Modřicích u Brna.


Obdobné akce se konaly i v Zahradnickém centru v Pardubicích, v Bakově nad Jizerou, Českých Budějovicíchči v Šeberově.


Již pošesté se koná vánoční výstava v Zahradnictví Petr Mikan v Chrudimi. Tato výstava na téma Ladovské vánoce, která začala již 19. listopadu a potrvá až do Štědrého dne určitě potěší každého návštěvníka.


Do 25. 11. si můžete ve vestibulu dětského oddělení hemato - onkologické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci zakoupit adventní věnce nebo vánoční dekorace, kterými podpoříte zlepšení podmínek pro děti, které na oddělení bojují s vážnou nemocí. Akci již dlouhodobě organizuje obecně prospěšná společnost, sdružení Šance, a tomto úsilí jí již několik let pomáhají i členové SKF ČR, kteří tyto krásné věnce a další aranžmá pomáhají vytvářet.


Od 25. do 27. 11. můžete v divadle ve Hvozdné vidět výstavu betlémů všech velikostí, tvarů a barev spolu s různými řemesly a výrobky chráněných dílem a adventními a vánočními dekoracemi z dílny Studia Ammi.


V průběhu prosince se budou konat další akce SZC a nebo vánoční výstavy na jednotlivých odborných zahradnických školách (Mělník, Litomyšl, Rajhrad, Lednice). Výstava v Praze – Malešicích bude spojená se soutěží: FLORA PRAGENSIS. Proto doporučuji sledovat webové stránky www.svazkvetinaruafloristu.cz, kde jsou bližší podrobnosti k jednotlivým akcím.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz